Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Aż 5 tys. zł kary za 297 km/h na obwodnicy Bełchatowa

18 paź, 07:01

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bełchatowie otrzymali nagranie, na którym została zarejestrowana niebezpieczna jazda miejską obwodnicą. Policjanci o nieodpowiedzialnym zachowaniu pirata drogowego dowiedzieli się z nagrania, które zostało przesłane na specjalną skrzynkę mailową „stopagresjidrogowej”. Postanowili przykładnie ukarać sprawcę wykroczenia.

Udostępnij
0
Skomentuj
Policja Policja Foto: Policja / Auto Świat

Zbyt szybka jazda samochodem to częste wykroczenie popełniane przez kierowców, ale tym razem sytuacja była wyjątkowa. Ponieważ chodziło o jazdę z prędkością aż 297 km/h, funkcjonariusze szybko ustalili dane kierowcy i skierowali sprawę do sądu. Bełchatowski sąd uznał, że za taką jazdę kierowca powinien zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł. To najwyższa w historii tego miasta kara za przewinienie drogowe.

Warto dodać, iż najwyższy mandat w Polsce za przekroczenie dopuszczalnej prędkości wynosi 500 zł, ale w przypadku skierowania sprawy do sądu kara ta może wzrosnąć nawet do 5 tys. zł.

„Stop agresji drogowej” – to nazwa otwartej w Komendzie Stołecznej Policji elektronicznej skrzynki pocztowej, służącej do przesyłania materiałów filmowych o ujawnionych naruszeniach przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, dysponującymi tzw. rejestratorami jazdy.

Taka droga kontaktu nie tylko ułatwia, ale jednocześnie usprawnia komunikację z Komendą Stołeczną Policji, realizującą zadania w zakresie czuwania nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach publicznych. W przypadku innych regionów takie informacje należy kierować się na strony internetowe komend wojewódzkich.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej