Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Aż 67 tys. kary podczas jednej kontroli

9 lip, 12:20

Zatrzymany przez inspektorów ITD ciężarowy DAF z przyczepą prowadzony był przez kierowcę bez stosownych uprawnień i bez ważnej karty kierowcy.

Udostępnij
0
Skomentuj
MAN kierowany bez uprawnień MAN kierowany bez uprawnień Foto: ITD / Auto Świat

Zatrzymany tłumaczył, że aktualnie odbywa kurs, ale ze względu na brak czasu nie zapisał się do tej pory na egzamin na prawo jazdy kat. „C+E". Prowadził zatem ciężarówkę bez uprawnień, ale też i bez włożonej do tachografu karty kierowcy (straciła ważność w połowie maja). Kierowca ponownie zasłaniał się brakiem czasu. Mówił, że dużo pracuje. Tak dużo, że nie miał kiedy wyrobić nowej karty.

Po analizie danych z tachografu inspektorzy stwierdzili, że mężczyzna prowadził pojazd bez ważnej karty kierowcy już od 2 czerwca. Łącznie naliczono 30 naruszeń norm czasu pracy.

Na dodatek ciężarówka miała numery rejestracyjne przewoźnika zagranicznego. Ale z dokumentacji i wyjaśnień kierowcy wynikało, że wykonywany jest transport krajowy przez polskiego przewoźnika. W dalszej kontroli inspektorzy ustalili, że przewoźnik zakupił pojazdy kilka miesięcy wcześniej za granicą. Pojazd nie zostały jednak zarejestrowany w Polsce, ani także wcześniej nie został wyrejestrowany w miejscu zakupu. Przewoźnik poinformował, że oprócz usług transportowych zajmuje się także handlem pojazdami i także ten zatrzymany był przeznaczony do sprzedaży.

Pojazd odholowano na koszt przedsiębiorcy na parking administracyjny, a łączna suma kar za stwierdzone naruszenia kierowcy i przedsiębiorcy przekroczyła ponad 67 tys. złotych. Wszczęto także postępowanie administracyjne, które grozi karą 10 tys. zł.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej