Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Bangkok Motor Show – wystawa i sprzedaż aut

5 gru 17 10:27

Czy słyszeliście o salonie motoryzacyjnym w Bangkoku? Jeśli nie, to wkrótce usłyszycie. Organizatorzy mają bowiem ambicje, aby ta największa w Tajlandii impreza moto wykroczyła poza granice kraju i przyciągnęła i wystawców, i zwiedzających z całego świata.

Udostępnij
0
Skomentuj

Salon odbywa się w stolicy Tajlandii na przełomie marca i kwietnia. Najbliższy, 39. Bangkok International Motor Show zaplanowany jest na 12 dni, od 28 marca do 8 kwietnia 2018 roku. O skali imprezy niech świadczy fakt, że 38 salon w 2017 r. odwiedziło 1,6 miliona osób.

Salon w Bangkoku gromadzi producentów samochodów, motocykli i akcesoriów – zajmują oni powierzchnię 170 tys. metrów kwadratowych (17 hektarów). Specyfiką salonu w Bangkoku jest to, że wystawa pojazdów połączona jest także z ich sprzedażą i to po promocyjnych cenach. Podczas ostatniego salonu, na przełomie marca i kwietnia 2017 r. po raz pierwszy promocje stosowano nie tylko na salonie, ale u wszystkich dilerów w całej Tajlandii. W efekcie podczas 14 dni trwania targów klienci kupili 31 tys. samochodów – najwięcej Toyot (5465 szt.), Fordów (5279 szt.)oraz Mazd (3419 szt.).

W Tajlandii bardzo dużym powodzeniem cieszą się auta typu pikap – stanowią one 50 proc. sprzedaży nowych aut. Swoje fabryki produkujące te odmiany samochodów mają w Tajlandii Nissan, Toyota, Ford, Mazda, Isuzu i Mitsubishi.

Tajlandia jest największym producentem samochodów w Azji południowo-wschodniej (12 pozycja w rankingu światowym) – rocznie z fabryk wyjeżdża 2 miliony nowych aut.

W galerii zdjęcia z 38 salonu samochodowego w Bangkoku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Bangkok Motor Show – wystawa i sprzedaż aut (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego