Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Berlin zamyka się na auta z dieslami, i to wcale nie takimi starymi

10 paź, 10:00

Sąd administracyjny w Berlinie orzekł, że władze stolicy Niemiec mają obowiązek wprowadzić zakazy wjazdu dla samochodów z silnikami Diesla, które nie spełniają normy emisji spalin Euro 6.

Udostępnij
0
Skomentuj
Porównanie: Ford Mondeo 2.0 TDCi kontra Renault Laguna 1.9 dci, Volkswagen Passat 1.9 TDI - Nie ma faworytów Porównanie: Ford Mondeo 2.0 TDCi kontra Renault Laguna 1.9 dci, Volkswagen Passat 1.9 TDI - Nie ma faworytów Foto: Auto Świat

Zakazy mają wejść w życie już od połowy 2019 roku i będą obowiązywać na 11 odcinkach ulic Berlina o największym natężeniu ruchu, m.in. na Leipziger Strasse i Friedrichstrasse. W wyznaczone miejsca nie wjadą samochody osobowe i dostawcze wyposażone w silniki wysokoprężne spełniające normy zanieczyszczeń od Euro 1 do Euro 5.

Rozpiętość jest bardzo duża, więc zakaz obejmie naprawdę stare, jak i stosunkowo młode silniki (Euro 5 zaczęła obowiązywać w 2011 roku). Tylko w Berlinie zarejestrowanych jest 200 tys. pojazdów, które nie będą mogły wjechać do ścisłego centrum miasta (stan na początek tego roku). A to dopiero początek! Sąd nakazał ponadto, by władze Berlina przeanalizowały możliwość wprowadzenia zakazów na kolejnych 117 odcinkach ulic o długości w sumie 15 km. Orzeczenie nie jest prawomocne, więc możliwe, że zostanie złożone odwołanie. To jednak może jedynie opóźnić wprowadzenie nowych przepisów.

Berlin nie jest jedynym niemieckim miastem, które szykuje restrykcje dla diesli. W Hamburgu już zostały zamknięte dwie ulice dla aut z tymi silnikami niespełniającymi najnowszych norm czystości spalin. Podobne obostrzenia najprawdopodobniej w przyszłym roku zaczną obowiązywać również na wybranych ulicach Stuttgartu i Frankfurtu nad Menem.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej