Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

BMW Concept X7: premiera we Frankfurcie

11 wrz 17 10:45

BMW zaprezentuje na salonie we Frankfurcie (12-24 września 2017 r.) koncepcyjny model X7 – bardzo zbliżony do wersji produkcyjnej, jaka pojawi się w 2018 r.

Udostępnij
0
Skomentuj

Z ujawnionych przed salonową prezentacją zdjęć wynika, że nowy model to duży i luksusowy SUV, z ogromnymi wlotami powietrza (tzw. nerka BMW) oraz wąskimi reflektorami. Wnętrze zaprojektowano dla 6 pasażerów – siedzą oni w 3 rzędach foteli.

Wnętrze jak na prototyp jest zadziwiająco proste i funkcjonalne – można przypuszczać, że tak będzie wyglądała wersja ostateczna, produkcyjna. Charakterystyczne w kokpicie są dwa ekrany – jeden nad kierownicą, gdzie wyświetlane są wirtualne zegary, drugi – obok, gdzie znajdują się ikony do sterowania wieloma funkcjami. Charakterystyczny jest też przeszklony panoramiczny dach – dzięki niemu wnętrze jest dobrze doświetlone i optycznie powiększone. Z zewnątrz wracają uwagę 23-calowe koła. Ten element zapewne nie wejdzie do wersji produkcyjnej.

BMW nie podaje szczegółów co do napędu modelu X7, poza tym, że pod maską znajdzie się silnik benzynowy TwinPower Turbo – zapewne chodzi o jednostkę 3-litrową. Będzie on współpracował z motorem elektrycznym.

Szefowie BMW zapowiadają, że dzięki modelowi X7 chcą mocniej zaistnieć w segmencie aut luksusowych. Biorąc pod uwagę rozmiary X7, można przypuszczać, że będzie to samochód skierowany przede wszystkim dla klientów w USA, w Chinach, Rosji i w krajach arabskich.

W galerii kilkanaście zdjęć BMW X7 ujawnionych jeszcze przed salonową premierą.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej