Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Autostrady, ekspresówki, obwodnice – przybędzie 1300 km nowych dróg

13 mar 17 10:00

W najbliższych latach w Polsce przybędzie 1300 km nowych dróg – zapewnia GDDKiA.

Udostępnij
0
Skomentuj

Do końca 2017 r. przybędzie 390 km nowych tras. Kolejne będą oddawane do ruchu w następnych latach. Gdzie konkretnie?

Na mapie Polski przygotowanej przez GDDKiA czerwonym kolorem zaznaczono te trasy, które są już w realizacji. Najwięcej jest ich w centralnej i wschodniej części kraju. Jedną z ważniejszych inwestycji będzie południowa obwodnica Warszawy – droga ekspresowa S2. Na odcinku długości 18,5 km od ul. Puławskiej do węzła Lubelska (trasa na Lublin) rozpoczęły się już prace budowlane. Najtrudniejszą częścią tej inwestycji będzie 2-kilometrowy tunel pod Ursynowem. Planowane zakończenie odcinka – sierpień 2020 r.

Powstaje także ekspresówka, która połączy w przyszłości Warszawę z Lublinem. Jedną z większych robót będzie most na Wiśle w Puławach.

W trakcie realizacji jest obwodnica Marek (północno-wschodni wylot z Warszawy). Zakończenie prac – druga połowa 2017 r. Rozbudowywana jest też Droga Krajowa nr 8 od Wyszkowa w kierunku na Białystok.

Mocno zaawansowane są prace na ekspresówce S7, za kilka lat powstanie wygodne połączenie północ-południe. Teraz odcinek od Jędrzejowa do granicy woj. świętokrzyskiego ukończony jest w ok. 90 proc., a zakończenie nastąpi w trzecim kwartale 2017 r.

Roboty na S7 od Radomia do granicy województwa zakończone zostaną w drugim kwartale 2017 r.. Do końca 2018 r. powstanie obwodnica Radomia, co poważnie skróci czas przejazdu np. z Warszawy do Krakowa.

A jak wyglądają prace drogowe na zachodzie i południu Polski?

Trwa budowa połączenia Szczecina z Legnicą (zespołu portów Szczecin -Świnoujście z południową granicą kraju) – trasa S3. Przed końcem 2018 r. gotowe będzie połączenie Szczecina z Bolkowem na południu Polski.

Do końca 2019 r. planowane jest oddanie do ruchu połączenia Goleniowa z Koszalinem – trasa S6 (długość ok. 120 km). Powstaną też – w 2018 r. obwodnice Koszalina i Sianowa. W 2019 r. planowane jest oddanie do użytku obwodnicy Szczecinka o długości 12 km.

Na południ Polski rozpoczęły się prace przy obwodnicy Kłodzka – oddanie do użytku w połowie 2018 r. Pod koniec 2017 r. kierowcy pojadą obwodnicą Nysy.

W latach 2017-2019 oddawane będą kolejne odcinki drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław.

Trwają też prace na S5 od Poznania w kierunku Bydgoszczy, aż do autostrady A1 na wysokości Grudziądza. 130-kilometrowy odcinek udostępniony zostanie w 2019 r.

W połowie 2017 r. zakończone zostaną prace na obwodnicy Inowrocławia (19 km), a już w kwietniu do użytku udostępniona zostanie obwodnica Wielunia w ciągu Drogi Krajowej nr 74. Także w tym roku oddane zostaną obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego.

W woj. śląskim budowany jest odcinek autostrady A1 od Rząsawy do Pyżowic – zakończenie planowane jest wiosną 2019 r.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Autostrady, ekspresówki, obwodnice – przybędzie 1300 km nowych dróg (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego