Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Choinka może zabić

18 gru 13 21:06

Niemiecki autoklub ADAC przeprowadził testy dotyczące transportowania choinki na dachu samochodu. Okazało się, że to bardzo niebezpieczne

Udostępnij
0
Skomentuj

Niedbale umocowane drzewko świąteczne na dachu samochodu może zamienić się w niebezpieczną strzałę i zagrozić nie tylko pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Autoklub przeprowadził próby z choinką o masie 32 kilogramów, a do testów wykorzystał Opla Astrę w wersji, nazwijmy ją, Superleggera, ponieważ był to tylko szkielet auta. Ale i tak swoje ważył – całe 750 kg.

Badania pokazują, że w czasie hamowania lub gwałtownych manewrów choinka przestaje być niewinnym, zielonym drzewkiem, pod którym mieści się pełno prezentów, ale staje się zabójczą strzałą, która zagraża naszemu zdrowiu i życiu.

Ciekawe, czy przewożenie bombek w bagażniku też nam zagraża?

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Choinka może zabić (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego