Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy kierowcy polubią rowerzystów i rolkarzy?

27 maja 16 11:58

Rowerzyści i rolkarze masowo wylegli na ulice. Co jakiś czas w miastach mamy kolarską masę krytyczną lub nocne, a raczej popołudniowe przejazdy miłośników rolek

Udostępnij
0
Skomentuj
Rowerzysta obok buspasa Rowerzysta obok buspasa Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Zresztą rowerzyści na swoje imprezy również wybierają z reguły dni robocze i godziny popołudniowe. Chcą korzystać z głównych ulic w miastach akurat w tym czasie, kiedy trwa jeszcze szczyt przejazdów samochodów, kiedy wracamy z pracy do domu. Na kilkadziesiąt minut wstrzymany jest ruch nie tylko prywatnych aut, lecz także komunikacji publicznej.

Kto nie stał w korku lub nie tkwił w zatłoczonym autobusie czy tramwaju, ten nie zrozumie oburzenia, z którym wielu traktuje rowerzystów i rolkarzy. Wydaje się, że zamiast zyskiwać zrozumienie z każdą masą krytyczną czy popołudniowym rolkowaniem uczestnicy tych przejazdów wzbudzają coraz większą niechęć i oburzenie tych, którzy nie biorą udziału w kolarsko-rolkowych imprezach.

Trudno zrozumieć, dlaczego na przejazdy są wybierane dni robocze i wczesne godziny popołudniowe oraz główne ulice w miastach. Raczej ciężko będzie budować nić wzajemnej sympatii między kierowcami samochodów a rowerzystami i rolkarzami. Tym bardziej że i na co dzień dochodzi między nimi do częstych konfliktów, a prowokują je obie strony.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 15/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. BMW serii 3 nowej generacji; relacja z targów w Poznaniu; porównanie małych aut z benzyniakami; testy Toyoty Land Cruiser, Peugeota 308 GTI i BMW X2; samodzielna wymiana kół lub w warsztacie; pielęgnacja skórzanej tapicerki; napoje energetyczne podczas jazdy autem; używane hity z importu; Chevrolet Camaro z drugiej reki; targi Techno Classica Essen.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej