Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy kierowcy polubią rowerzystów i rolkarzy?

27 maja 16 11:58

Rowerzyści i rolkarze masowo wylegli na ulice. Co jakiś czas w miastach mamy kolarską masę krytyczną lub nocne, a raczej popołudniowe przejazdy miłośników rolek

Udostępnij
0
Skomentuj
Rowerzysta obok buspasa Rowerzysta obok buspasa Foto: Maciej Brzeziński / Auto Świat

Zresztą rowerzyści na swoje imprezy również wybierają z reguły dni robocze i godziny popołudniowe. Chcą korzystać z głównych ulic w miastach akurat w tym czasie, kiedy trwa jeszcze szczyt przejazdów samochodów, kiedy wracamy z pracy do domu. Na kilkadziesiąt minut wstrzymany jest ruch nie tylko prywatnych aut, lecz także komunikacji publicznej.

Kto nie stał w korku lub nie tkwił w zatłoczonym autobusie czy tramwaju, ten nie zrozumie oburzenia, z którym wielu traktuje rowerzystów i rolkarzy. Wydaje się, że zamiast zyskiwać zrozumienie z każdą masą krytyczną czy popołudniowym rolkowaniem uczestnicy tych przejazdów wzbudzają coraz większą niechęć i oburzenie tych, którzy nie biorą udziału w kolarsko-rolkowych imprezach.

Trudno zrozumieć, dlaczego na przejazdy są wybierane dni robocze i wczesne godziny popołudniowe oraz główne ulice w miastach. Raczej ciężko będzie budować nić wzajemnej sympatii między kierowcami samochodów a rowerzystami i rolkarzami. Tym bardziej że i na co dzień dochodzi między nimi do częstych konfliktów, a prowokują je obie strony.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej