Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy nowa Łada Vesta jest bezpieczna?

8 lut 16 23:40

Rosyjski magazyn motoryzacyjny Auto Review przeprowadził testy zderzeniowe najnowszego modelu Łady. Czy producent jest usatysfakcjonowany?

Udostępnij
0
Skomentuj
Łada Vesta w teście zderzeniowym Łada Vesta w teście zderzeniowym Foto: Łada / Auto Świat

Łada Vesta jest pierwszym modelem samochodu, którym rosyjski Autowa rozpoczyna nową erę i jednocześnie stanowi dużą nadzieję producenta na rynkowy sukces. Główną zaletą tego auta jest przystosowanie do eksploatacji w trudnych warunkach klimatycznych.

Konstruktorzy nowego modelu nie zapomnieli także o bezpieczeństwie pasażerów, co znalazło odzwierciedlenie w testach zderzeniowych, w których nowa Łada uzyskała cztery gwiazdki (maksymalna ocena).

Cztery gwiazdki, to 14,1 pkt (z 16 możliwych do zdobycia, dzięki czemu nowa Łada uznana została za jeden z najbezpieczniejszych samochodów produkowanych w Rosji.

W czołowym teście zderzeniowym z przeszkodą kabina pasażerska pozostała stabilna, nieznacznie przemieściły się do wnętrza pedały oraz kierownica. W porę zareagowały obie poduszki czołowe, które wystarczająco ochroniły kierowcę i pasażera.

Auto do testu zderzeniowego zostało zakupione przez redakcję u dilera w mieście Perm. Próbę wykonano w centrum testowym NAMI. Było to czołowe zderzenie przy prędkości 64 km/h, przeprowadzone według metodyki EuroNCAP. Takim testom poddano w Rosji już 35 aut.

Prezydent AutoWAZ Bo Inge Andersson nie był zaskoczony wynikiem tego testu. Jednocześnie zdradził, że w ciągu dwóch ostatnich lat producent wykonał ponad 30 takich prób z nowym sedanem.

Łada Vesta powstała przy współpracy z aliansem Renault-Nissan i jest pierwszym modelem nowej generacji, który powstał na nowej platformie. Poza sedanem, producent zapowiada jeszcze hatchback i kombi.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej