Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy nowy rząd podniesie szlabany na A1?

6 cze 16 14:54

Rząd zapowiada, że wszystkie autostrady w Polsce będą płatne i że nie planuje podnosić w wakacje szlabanów na A1, przed którymi z reguły tworzyły się ogromne korki

Udostępnij
0
Skomentuj
Czy nowy rząd podniesie szlabany na A1? Czy nowy rząd podniesie szlabany na A1? Foto: Piotr Czypionka / Auto Świat

Na razie jednak mijają już 4 lata od oddania do użytku A2 z Łodzi do Warszawy i ku uciesze kierowców jest to ciągle bezpłatny odcinek. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby pozostawić ten stan na zawsze. Sprzeciw budzą jednak te odcinki autostrad, które są remontowane, np. A4, za które musimy słono płacić, mimo że stoimy tam w korkach, a czas przejazdu jest dłuższy niż zwykłą drogą.

Zbliżają się wakacje i cała Polska będzie jechała nad morze właśnie „A-jedynką”. Będzie teraz łatwiej, bo oddano już do użytku obwodnicę Łodzi, ale nic się nie zmieniło na bramkach koło Torunia i na połączeniu autostrady z obwodnicą Gdańska. Tam co roku tworzą się gigantyczne korki, rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz podejmowały decyzję o podniesieniu szlabanów i zwolnieniu kierowców z opłat.

Akcja kosztowała budżet ok. 50 mln zł. Czy nowy rząd na pewno nie podniesie szlabanów na A1? Raczej nie będzie chciał narażać się kierowcom, którzy zapłacą i utkną w korku, i tracić poparcia suwerena. Chyba że przekona nas, że to wina Tuska. Zobaczymy już za kilka tygodni. Miłej lektury!

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej