Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy Opel zmieni właściciela?

15 lut 17 10:36

Trwają rozmowy Grupy PSA z koncernem General Motors w sprawie przejęcia marki Opel. Firmy wydały w tej sprawie wspólny komunikat.

Udostępnij
0
Skomentuj
Opel Crossland X Opel Crossland X Foto: Opel

Czytamy w nim, że obie strony rozważają podjęcie kolejnych strategicznych inicjatyw, mających na celu poprawę rentowności i efektywności operacyjnej, z potencjalną możliwością akwizycji Opla/Vauxhalla przez PSA.

Opel należy do amerykańskiego koncernu GM od 1929 roku. Czy po tylu latach przejdzie w struktury francuskiego koncernu? Nie ma jeszcze pewności, że zostanie osiągnięte porozumienie w tej sprawie. Niebawem powinno się to wyjaśnić.

Francuska Grupa PSA (Citroen, Peugeot i DS) współpracuje z europejską częścią General Motors od 2012 roku. Efektem tych działań jest nowy crossover Opel Crossland X, opracowany wspólnie z Peugeotem. Niedługo pojawi się kolejny wspólny model – kompaktowy SUV Opel Grandland X, bazujący na 3008.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej