Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Czy rozpoznasz klasyka po kierownicy?

14 lip 17 13:12

Nie jest łatwo, widząc kierownicę lub całą deskę rozdzielczą klasycznego samochodu, określić, jaka to marka i model.

Udostępnij
0
Skomentuj

Współczesne auta są łatwe do zidentyfikowania – na środku kierownicy najczęściej jest logo firmy. Auta z początku XX wieku, mające już po sto lub więcej lat deski rozdzielcze miały bardzo oszczędne – był na nich umieszczony zegar prędkościomierza, czasem wskaźnik temperatury oleju w silniku. Do tego prosta kierownica i... to wszystko.

W latach 20. 30. deski automobilów zostały nieco rozbudowane – przybyło kilka zegarów i wskaźników, ale nadal – w porównaniu ze współczesnymi autami – wyglądało to ubogo.

Proponujemy zabawę – w galerii zamieściliśmy 16 zdjęć kierownic i desek rozdzielczych samochodów kilkudziesięcioletnich. Spróbujcie odgadnąć ich marki. Na drugim zdjęciu pokazujemy całe auto z zewnątrz oraz podajemy, jaka to marka i model.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Kierownice klasyków

Trójramienna sportowa kierownica, na desce dwa duże zegary – ten po lewej to zegar czasowy, po prawej – prędkościomierz. Pod deską od strony pasażera dodany współcześnie zegar wskazujący temperaturę silnika. Jaki to model? Zobacz następne zdjęcie

Czy rozpoznasz klasyka po kierownicy? (slajd 1 z 32)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego