Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Opolanin zdawał egzamin na prawo jazdy 118 razy!

27 kwi, 13:00

Rekordzista Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu podchodził do egzaminu aż 118 razy – 113 razy zdawał egzamin teoretyczny i 5 razy praktyczny, a na egzaminy wydał ponad 10 tys. złotych.

Udostępnij
0
Skomentuj
Czas na zmianę! Yaris do lamusa, protesty na Swifta, Fabia na egzaminie Czas na zmianę! Yaris do lamusa, protesty na Swifta, Fabia na egzaminie Foto: Auto Świat

Z pewnością determinacja opolskiego kursanta jest godna uwagi, ale należy poważnie pomyśleć nad sensem wypuszczania takich kierowców na ulicę, w końcu nie każdy musi mieć prawo jazdy.

- To osoba młoda, bo w wieku 25 lat - mówi w rozmowie z „Nowym Tygodnikiem Opolskim” Edward Kinder, dyrektor opolskiego WORD-u.

- Niepowodzenia tych, którzy tak wiele razy podchodzą do egzaminu teoretycznego, nie zawsze wynikają z tego, że się nie przykładają do nauki. Niektórzy są np. dyslektykami i potrzebują więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie pytania, a czas jest ograniczony do 25 minut. Ale są też i tacy, którzy się nie uczą, albo co gorsza nie potrafią zrozumieć przepisów, a winą za to obarczają nas - dodaje.

To jednak nie jest ewenement w skali ośrodka, okazuje się, że kandydatów którzy mają ogromne problemy ze zdobyciem uprawnień jest znacznie więcej. Druga w rankingu liczby podejść do egzaminu z teorii jest 26-latka, która zdała go dopiero za 65. razem. Dziewczyna miała już znacznie mniejsze problemy z praktyką, bo zaliczyła ją za piątym podejściem. Trzecią osobą w tym kontrowersyjnym zestawieniu opolskiego WORD-u jest 40-latek, który zdał teorię za 56. razem, ale do tej pory nie udało się mu zaliczyć egzaminu praktycznego.

Źródło: Nowy Tygodnik Opolski

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej