Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Dodge Viper: koniec produkcji w 2017 r.

30 lis 16 13:08

Zła i dobra wiadomość dla amatorów super aut. Zła: w 2017 roku nastąpi koniec produkcji Dodge Vipera. Dobra: można zamawiać ostatnie egzemplarze

Udostępnij
0
Skomentuj

Viper produkowany był w latach 1992-2010, a potem z przerwami w latach 2013-14 niewielkich seriach. W pierwszej wersji Viper miał pod maską silnik V10 o pojemności 8 litrów i mocy 400 KM. Ostatnie produkcyjne wersje mają silnik V10, 8,4 litra pojemności i mocy 600 KM. Viper rozpędza się do ponad 300 km/h, a „setkę" osiąga w 3,8 sekundy.

Vipery to auta supersportowe, surowe i wymagające od kierowców wielkich umiejętności. Najlepiej sprawdzają się na torach, ale wielu kolekcjonerów ma je w swoich garażach ze względu na unikalny design i osiągi. Szefowie Dodge wstrzymali przyjmowanie zamówień 7 października, aby zorientować się, ile aut należy wyprodukować w ostatnim roku modelowym 2017.

Teraz wznowiono przyjmowanie zamówień, bo wielu kolekcjonerów chce mieć Vipera z ostatniego roku produkcji.

Kolekcjonerzy z Polski też mają szansę zamówić Vipera 2017, ale muszą liczyć się z dużymi kosztami. Zakup samochodu to co najmniej 100 tys. dolarów. Do tego trzeba doliczyć cło 10 proc., akcyzę – wyliczoną po nowemu – ok. 50 tys. zł. I koszt transportu – 2-3 tys. dolarów. W sumie, żeby mieć Żmiję w garażu trzeba mieć ok. pół miliona zł.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Dodge Viper: koniec produkcji w 2017 r. (slajd 1 z 6)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego