Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Euro NCAP: 7 aut dostało po 5 gwiazdek

7 wrz 17 12:51

W najnowszych testach zderzeniowych EuroNCAP siedem aut zdobyło maksymalną ocenę – 5 gwiazdek, dwa modele otrzymały po 4 gwiazdki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Jakie nowe modele okazały się najbezpieczniejsze? Po 5 gwiazdek zdobyły: Mazda CX-5, Renault Koleos, Jeep Compass, Ford Fiesta, Opel Grandland X, Mercedes-Benz klasy C cabrio.

Siódmym modelem w tym zestawieniu jest Kia Rio. Jednak za pierwszym razem Rio zdobyło tylko 3 gwiazdki, dopiero w drugiej próbie otrzymało maksymalną notę. Jak to było możliwe?

EuroNCAP testuje samochody z wyposażeniem podstawowym, zakupione na rynku. W takiej wersji Kia Rio dostała tylko 3 gwiazdki. Jednak procedura crash-testów stosowana przez EuroNCAP dopuszcza drugą próbę modelu z wyposażeniem dodatkowym, pod warunkiem, że producent zobowiąże się do sprzedaży minimum 25 proc. danego modelu z pakietem bezpieczeństwa przez 3 lata od wprowadzenia modelu na rynek i 55 proc. z tym pakietem w ciągu 3 kolejnych lat. Kia zadeklarowała taką sprzedaż, dlatego przeprowadzono drugą próbę Kii Rio z wyposażeniem dodatkowym.

W ostatnio przeprowadzonym crash-teście EuroNCAP dwa modele zdobyły po 4 gwiazdki: Opel Ampera-e oraz Kia Picanto.

W galerii szczegółowe informacje na temat wyników ostatnich testów zderzeniowych EuroNCAP.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Euro NCAP: 7 aut dostało po 5 gwiazdek (slajd 1 z 9)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego