Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Euro NCAP - najbezpieczniejsze auta 2016 roku

16 gru 16 17:16

Niezależna organizacja Euro NCAP w 2016 r. zrealizowała 18 testów zderzeniowych nowych modeli samochodów wprowadzonych przez producentów do sprzedaży. Które z nich są najbezpieczniejsze?

Udostępnij
0
Skomentuj

Zmodyfikowane testy zderzeniowe Euro NCAP okazały się trudniejsze dla standardowo skromnie wyposażonych aut. Najniższą ocenę – trzy gwiazdki – otrzymało pięć modeli: SsangYong Tivoli, SsangYong XVL, Fiat Tipo, Toyota Hilux i Suzuki Baleno. Jednak po doposażeniu tych aut w systemy bezpieczeństwa, ostateczny wynik okazał się już sukcesem.

W 2016 r. testom zderzeniowym EuroNCAP poddano 25 samochodów, ale było wśród nich 18 modeli. Najwyższą ocenę – pięć gwiazdek – otrzymało 14 aut.

Mamy już podsumowanie roku 2016 i wiemy, które auta okazały się najbezpieczniejsze. Wyniki porównano w czterech kategoriach: ochrony osoby dorosłej, ochrony dziecka, ochrony pieszego i wyposażenie auta w systemy bezpieczeństwa.

EuroNCAP wyróżniło tylko trzy kategorie, ponieważ w innych testom poddano zbyt mało aut, aby je porównywać.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Hyundai Ionic - pięć gwiazdek

Wśród małych aut rodzinnych najlepszy wynik uzyskał Hyundai Ioniq, który za ochronę osoby dorosłej otrzymał 34,9 punktów (91 proc. możliwych do zdobycia), za ochronę dziecka – 39,4 punktów (80 proc.), za ochronę pieszego – 29,8 punktów (70 proc.) oraz za systemy bezpieczeństwa – 9,9 punktów (82 proc.)

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Foto: EuroNCAP / Auto Świat

Euro NCAP - najbezpieczniejsze auta 2016 roku (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego