Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Gdzie w Polsce jeździ się najwolniej?

3 paź 17 12:37

Specjaliści z Yanosika sprawdzili, w którym z polskich miast samochody poruszają się najwolniej. Zbadali średnie prędkości w 10 miastach w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2017, a więc w okresie wakacyjnym. Pomiary były przeprowadzane w dni robocze w godzinach 7-18.

Udostępnij
0
Skomentuj

Jakie miasto zdobyło tytuł najwolniejszego?

Okazuje się, że najwolniej kierowcy poruszali się we Wrocławiu – średnia prędkość aut w okresie wakacyjnym to 39 km/h. Tylko o jeden kilometr na godzinę szybciej poruszali się kierowcy w Krakowie. W Gdański średnia szybkość wyniosła 42 km/h.

A gdzie można było pojechać najszybciej?

Najszybszym miastem w okresie wakacyjnym okazały się Katowice – kierowcy mogli tam „pędzić" z prędkością 51 km/h, a korki doskwierały im najmniej.

A jak było w stolicy?

Nieźle, średnia prędkość samochodów w Warszawie ustalona przy pomocy aplikacji Yanosik to 45 km/h. W tym przypadku na przepustowość ulic i średnią prędkość wpłynęły wyjazdy urlopowe warszawiaków i tzw. słoików.

Mapa średnich prędkości samochodów w 10 miastach

Najwolniejsze miasta w Polsce Najwolniejsze miasta w Polsce Foto: Yanosik / Auto Świat

Specjaliści z Yanosika przeanalizowali także średnie prędkości samochodów w ścisłych centrach miast. Tu sytuacja jest znacznie gorsza – czytaj: prędkości znacznie wolniejsze.

Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka: ograniczenia prędkości do 30 km/h, duży ruch turystyczny, mnóstwo pieszych i rowerzystów, trudności z zaparkowaniem.

W okresie wakacyjnym najwolniej jeździli kierowcy w centrum Krakowa – średnia prędkość 26,5 km/h.

Odrobinę szybciej mogli poruszać się kierowcy w centrum Poznania – 26,6 km/h i Łodzi – 27,5 km/h.

Najszybsze tego lata centra miały Katowice – średnia prędkość 36,4 km/h oraz Lublin – 34,5 km/h.

Średnie prędkości w centrach miast w lipcu i sierpniu 2017 r.

Kraków 26,5 km/h
Poznań 26,6 km/h
Łódź 27,5 km/h
Warszawa 28,4 km/h
Szczecin 28,8 km/h
Wrocław 29,7 km/h
Gdańsk 30,1 km/h
Bydgoszcz 31,3 km/h
Lublin 34,5 km/h
Katowice 36,4 km/h
Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej