Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Przyszłość motoryzacji według Nissana

8 mar 17 12:25

Podczas salonu w Genewie Nissan prezentuje model Qashqai po modernizacji. Nowy crossover wpisuje się w wizję inteligentnej mobilności marki określającej założenia dla innowacji w dziedzinie inteligentnej mobilności.

Udostępnij
0
Skomentuj

Nissan potwierdził wprowadzenie kolejnej technologii z tej serii — innowacyjny system jazdy autonomicznej ProPILOT będzie dostępny w nowym Qashqai jeszcze w roku finansowym 2017. Trafi też do drugiej generacji elektrycznego modelu Leaf, która już wkrótce pojawi się w sprzedaży.

System samodzielnie steruje układem kierowniczym, przyspieszaniem i hamowaniem w czasie jazdy jednym pasem autostrady. ProPILOT jest już eksploatowany na rynku japońskim w Nissanie Serena. W zeszłym tygodniu Nissan zorganizował duży pokaz możliwości systemu na drogach publicznych w Londynie, w trakcie którego dziennikarze mogli po raz pierwszy w Europie zapoznać się z bardziej zaawansowaną wersją technologii ProPILOT.

Nissan Serena ProPILOT Nissan Serena ProPILOT Foto: Nissan

W ramach inteligentnej jazdy zaprezentowano między innymi system „płynnej autonomicznej mobilności” (Seamless Autonomous Mobility, SAM). Technologia ta, opracowana we współpracy z NASA, będzie pomagać autonomicznym pojazdom w omijaniu nieoczekiwanych przeszkód.

„Od czasu, gdy rok temu ogłosiliśmy naszą wizję inteligentnej mobilności, zakładającą eliminację emisji zanieczyszczeń oraz wypadków śmiertelnych, zaszły ogromne postępy. Modele takie jak nowy Nissan Qashqai, zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie, to dopiero początek fascynującej podróży ku przyszłej inteligentnej motoryzacji” - powiedział Paul Willcox, prezes Nissan Europe.

Rozwiązania z zakresu podłączania pojazdów do sieci elektroenergetycznej w ramach koncepcji inteligentnej integracji są właśnie testowane między innymi w Danii i Wielkiej Brytanii. Pierwsze moduły są już eksploatowane przez klientów, umożliwiając im odsprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej.

Błyskawicznie rozwijają się także projekty związane z wtórnym wykorzystaniem akumulatorów wymontowanych z Nissanów LEAF do magazynowania energii. Pierwsze moduły Nissan xStorage zasilają już domy i biura, a nawet Amsterdam ArenA, macierzysty stadion klubu piłkarskiego Ajax.

Ważnym przykładem realizacji strategii inteligentnej energii jest prototypowy Nissan BladeGlider - samochód elektryczny o wyczynowych osiągach. W lutym Nissan urządził pokaz jego możliwości na ulicach Monako z hollywoodzką aktorką Margot Robbie za kierownicą, która tak właśnie rozpoczęła swoją misję nowej ambasadorki samochodów elektrycznych marki.

Materiał powstał we współpracy z marką Nissan.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej