Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Gigantyczne przychody producentów samochodów

7 sie, 14:17

Największy producent samochodów na świecie zarobił w 2017 roku aż 265 mld dolarów! Przychody pozostałych koncernów to również astronomiczne kwoty.

Udostępnij
0
Skomentuj
Fabryka Toyoty Fabryka Toyoty Foto: Toyota

Największe przychody w światowej branży motoryzacyjnej generują Japończycy i Niemcy. Na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się Toyota, choć przewaga nad drugim Volkswagenem nie jest bardzo duża (ok. 5 mld dolarów), i to mimo głośnej afery "dieselgate". Te dwa koncerny, do których należy wiele marek, jednoczesnie sprzedają najwięcej.

Następna suma również jest bardzo wysoka, ale już znacznie niższa od wspomnianej dwójki - Daimler Roczne przychody na zbliżonym poziomie osiągnęły amerykańskie koncerny, czyli General Motors i Ford. Bardzo dobry wyniki zanotowały Honda i Fiat Chrysler.

Coraz większe znaczenie mają chińskie firmy, które nie są już tylko największym rynkiem zbytu dla pojazdów innych marek. Na wysokim 8. miejscu znalazł się koncern SAIC Motor, który sprzedaje auta pod własnymi markami (Maxus, MG, Roewe i Yuejin) i za pomocą spółek joint venture z Volkswagenem i GM.

Przychody czołowych producentów samochodów na świecie w 2017 roku (w dolarach)

1. Toyota - 265 mld

2. Volkswagen Group - 260 mld

3. Daimler - 185 mld

4. General Motors - 157 mld

5. Ford Motor - 156 mld

6. Honda Motor - 138 mld

7. Fiat Chrysler Automobiles - 132 mld

8. SAIC Motor -128 mld

9. BMW Group - 111 mld

10. Nissan Motor - 107 mld

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej