Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Gumball 3000 – show adrenaliny i bogactwa

7 sie, 12:57

Gumball 3000 to jedna z najdziwniejszych imprez samochodowych na świecie. Biorą w niej udział tylko bardzo bogaci ludzie: sławni celebryci i biznesmeni. Oraz oczywiście ich koszmarnie drogie pojazdy.

Udostępnij
0
Skomentuj

W tym roku Gumball 3000 odbywa się już po raz dwudziesty. Uczestnicy mają do pokonania trasę 3 tys. mil (ok. 4,8 tys. km), która w tym roku wiedzie z Londynu przez Chantilly (Francja), Mediolan (Włochy) i Bolonię. Następne odcinki będą poprzedzone podróżą samolotem, która zakończy się w Azji. Tam uczestnicy, w tym David Hasselhoff, aktor znany ze Słonecznego Patrolu, odwiedzą Osakę, Kyoto, górę Fuji i na finał dojadą do Tokio.

Warto przypomnieć, iż po raz pierwszy rajd pod nazwą Gumball 3000 wystartował w Europie w 1999 roku i od tego momentu stał się jedną z najsławniejszych imprez pełnej gwiazd. Wśród kierowców tego rajdu były sławy, bankierzy, właściciele nocnych klubów, menadżerowie, muzyczni magnaci, gwiazdy sportu i inni entuzjaści samochodów. W 2003 roku wyścig sfilmowano na potrzeby kinowej produkcji Universal Pictures.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej