Auto Świat

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.004.614.331.70
Średnio4.594.774.611.91
Najdrożej5.144.994.852.14

Hella: pierwsze homologowane diodowe światła dzienne LED do elastycznego montażu

24 sty 10 17:59
Hella: pierwsze homologowane diodowe światła dzienne LED do elastycznego montażu Hella: pierwsze homologowane diodowe światła dzienne LED do elastycznego montażu Foto: Auto Świat

To pierwsze na świecie homologowane światła dzienne, które można instalować w elastyczny sposób. Owe łańcuchy świateł dziennych wykonane są z indywidualnych modułów LED i mogą być instalowane w postaci indywidualnie formowanych kształtów. Począwszy od stycznia, światła LEDayFlex znajdą się w sprzedaży w postaci łańcuchów po 5, 6, 7 lub 8 modułów, w różnych wersjach instalacyjnych, każda z homologacją ECE – i każdy z wariantów będzie dostępny ze światłami pozycyjnymi lub bez nich.

Hella zmienia światła dzienne – które od 2011 roku będą obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów – w wyraz indywidualnej kreatywności. Oczywiście nie wolno zapominać, że także światła dzienne Hella LEDayFlex wykazują się wszystkimi zaletami diodowych lamp dziennych, jak poprawa widoczności i poziomu bezpieczeństwa w połączeniu z długowiecznością i oszczędnością energii elektrycznej.

Zapewniając niepowtarzalny wygląd samochodowi i poprawę bezpieczeństwa jazdy, LEDayFlex wymagają ekstremalnie mało miejsca na instalację, ponieważ światła są pozbawione odbłyśników i składają się wyłącznie z diod LED – a odległości ich montowania jedna od drugiej to 1-15 mm. Światła te zapalają się automatycznie po włączeniu silnika, a gasną po jego zgaszeniu lub po włączeniu świateł głównych auta – nie można więc zapomnieć o ich włączeniu. Samochody wyposażone w światła dzienne Helli nie wymagają oddzielnej homologacji ani dopuszczania do ruchu.

Światła LEDayFlex pozwalają także na oszczędności w porównaniu z klasycznymi halogenowymi lampami dziennymi, ponieważ użyte w nich wysokowydajne diody "Golden Dragon" zapewniają maksimum oświetlenia przy minimalnym poborze prądu: zużywają jako lampy dzienne zaledwie 5,8 W, a jako lampy pozycyjne tylko 0,6 W! W dodatku są o wiele bardziej długowieczne niż typowe żarówki H7 stosowane w światłach dziennych – do 30 razy, a więc ich życie techniczne trwa ponad 10 000 godzin, tyle co życie techniczne samochodu.

Światłą Hella LEDayFlex dostarczane są w kompletnym zestawie: dwa okablowane łańcuchy diodowe (po 5 do 8 modułów każdy), dwa sterowniki, instrukcja montażu i – jeśli tak postanowiono, światło pozycyjne. Okablowanie pomiędzy poszczególnymi modułami ma 85 mm długości, co pozwala na prawdziwie elastyczny montaż, na przykład w okrąg, poziomo, pionowo lub ukośnie. Kabel od pierwszego modułu do złącza ma 120 mm, a zapłonniki wyposażono we w pełni hermetyczne wtyki. Instalacja samochodu musi być wyposażona w odpowiednie dwustronne złącze. Na życzenie dostępna jest już przygotowana, profesjonalna instalacja z trzystykowym złączem AMP. Klienci, którzy chcą wykonać swoją instalację samodzielnie, mogą nabyć tylko styki dwustronne.

Przeczytaj również:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Przeczytaj również

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej