Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Jak zostać kierowcą wyścigowym?

10 sty, 11:28

Czy wiesz, że i Ty możesz ścigać się i startować w wyścigach? W pigułce prezentujemy Wam możliwości, jakie otworzyły się w naszym kraju przed pasjonatami motoryzacji!

Udostępnij
0
Skomentuj
Driver Academy Szkolenia sportowe Driver Academy Szkolenia sportowe Foto: Materiał powstał we współpracy z Driver Academy

Jak zacząć?

Doskonałym początkiem dla każdego przyszłego kierowcy wyścigowego są gokarty. To od nich zaczynał nasz Mistrz – Robert Kubica! Karting to sport dla każdego: dorosłego i dziecka, amatora, jak również pasjonata motoryzacji.

A1Karting Szkolenia z Instruktorem dla dzieci A1Karting Szkolenia z Instruktorem dla dzieci Foto: Materiał powstał we współpracy z Driver Academy

Krok 1. Jazdy i szkolenia z instruktorem

Najlepszym sposobem nauki techniki jazdy, zdobycia właściwych odruchów i przyzwyczajeń za kierownicą są szkolenia indywidualne w bezpiecznych warunkach - na torze kartingowym. Najważniejsze jest, aby trenować na dobrych, nowych gokartach i pod opieką profesjonalnych instruktorów. W Warszawie możemy szkolić się na takich torach, jak całoroczny obiekt halowy A1Karting oraz asfaltowy, zewnętrzny tor Kartingowy Narodowy na PGE Narodowym.

Instruktorzy kartingu – Mistrzowie Polski uczą, jak uzyskać optymalną linię toru jazdy, trenują właściwe reakcje, sposoby wyprzedzania.

Krok 2. Wyścigi amatorskie

Kiedy przejdziemy już podstawową drogę nauki jazdy pod opieką profesjonalnego trenera, możemy spróbować swoich sił podczas wyścigów w rywalizacji z innymi pasjonatami tego sportu. Liga Kartingowa regularnie odbywa się na torach A1Karting i Kartingowy Narodowy. Każdy wyścig różni się od siebie; możemy jeździć po standardowej konfiguracji toru, na rewersie (w drugą stronę toru), ścigamy się z zastosowaniem Pit-Stopu czy Joker Lap.

Driver Academy - Szkolenia Techniki Jazdy Driver Academy - Szkolenia Techniki Jazdy Foto: Materiał powstał we współpracy z Driver Academy

Krok 3. Treningi na torach profesjonalnych – gokarty wyczynowe

Czas usiąść za kierownicą 33-konnego karta! Takie gokarty osiągają prędkość nawet 160 km/h, sprzęt jest lekki, ma nisko osadzony środek ciężkości – to wszystko powoduje fascynujące wrażenia podczas jazdy, a prędkości odczuwalne są kilkukrotnie wyższe niż przy jeździe samochodem.

W Polsce trenować możemy na kilku-kilkunastu torach profesjonalnych, najbliżej położony to tor w Słomczynie koło Warszawy. Uczymy się m.in. techniki startu lotnego - powoli przygotowując się do udziału w ogólnopolskich zawodach kartingowych. Szkolenia odbywają się w warunkach suchych, jak również na śliskiej nawierzchni - trenując na oponach deszczowych.

Krok 4. Ogólnopolskie pokazy kartingowe w ramach Mistrzostwa Polski

Czas poznać najlepszych zawodników w kraju!

Udział w Mistrzostwach zaczynamy od kategorii, która nie wymaga państwowej licencji kartingowej. Stawiamy „pierwsze kroki” i uczymy się startując przed profesjonalnymi zawodnikami w kraju!

Krok 5. Ogólnopolskie zawody – Mistrzostwa Polski

Instruktorzy przygotowują zawodników do egzaminu na licencję kartingową. Po jej zdobyciu możemy startować wśród Mistrzów Polski w ramach Pucharu Rotax Max Challenge Poland.

Atutem szkoleń kartingowych jest fakt, iż treningi zacząć można bardzo wcześniej – dzieci trenują już od 5 roku życia.

A1Karting - Wyścigi na gokartach A1Karting - Wyścigi na gokartach Foto: Materiał powstał we współpracy z Driver Academy

Krok 6. Doskonalenie techniki jazdy samochodem

Szkolenia samochodowe są kolejnym krokiem kariery zawodników, ale też niezwykle ważną sprawą dla każdego kierowcy, posiadającego prawo jazdy! Driver Academy to nowa Szkoła Doskonalenia techniki jazdy, która prowadzi kursy z jazdy sportowej, ale również eco-drivingu i safe-drivingu. Szkolenia prowadzone są na nowym torze wyścigowym w Słomczynie koło Warszawy.

Co dalej?

Treningi i starty zagraniczne, wielka kariera wyścigowa? Karting może być dla nas zabawą, hobby lub sposobem na życie. Jeśli macie kogoś, komu chcielibyście zrobić przyjemność, istnieje możliwość zakupu Vouchera zarówno na jazdę indywidualną, jak też Szkolenie z Mistrzem Polski. Więcej znajdziecie na stronie: https://a1karting.pl/karting/oferta/vouchery/

Trenuj z Mistrzami!

A1Karting – Tor całoroczny  www.a1karting.pl

Kartingowy Narodowy – Tor sezonowy, asfaltowy www.kartingowynarodowy.pl

Driver Academy – Szkoła Doskonalenia Techniki Jazdy Samochodem www.driveracademy.pl

CRG Racing Driver Program – Profesjonalny Team zawodników kartingowych www.driverprogram.pl

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 2/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowe elektryczne Mercedesy; wszystkie SUV-y na polskim rynku - poradnik kupującego; porównanie dużych kombi marek premium; test Skody Karoq; Citroen Grand C4 Picasso - podsumowanie testu długodystansowego; smartfon jako narzędzie do kontrolowania auta; wideorejestratory policyjne; polecane silniki Peugeota; używany Nissan Qashqai II.
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 
No photo

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

No photo
No photo ~zzz Użytkownik anonimowy
~zzz :
No photo ~zzz Użytkownik anonimowy
Karting na rozsądnym poziomie to worek bez dna, roczne koszty na poziomie nawet kilkudziesięciu tys. €, im lepsze klasy open wheel tym gorzej.
KJSy czy amatorskie rajdy to w sumie chyba lepsza opcja, ale bez dużych pieniędzy to można sobie co najwyżej pooglądać TV.
18 sty 14:09 | ocena: 100%
Liczba głosów:1
100%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo ~des Użytkownik anonimowy
~des :
No photo ~des Użytkownik anonimowy
A gdzie samochody KJSy
16 sty 11:35
Liczba głosów:0
0%
0%
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej