Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Kolejny Hyundai na wodór

21 sie 17 12:00

Hyundai przygotowuje się do wprowadzenia nowej generacji SUV-a z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Koreański koncern zaprezentował już wersję przedprodukcyjną tego modelu.

Udostępnij
0
Skomentuj

Będzie to już drugi seryjnie produkowany samochód wodorowy Hyundai'a, po oferowanym od 2013 roku ix35 Fuel Cell. Nowy model, który trafi na wybrane rynki już w 2018 roku, będzie od niego znacznie wydajniejszy. Inżynierowie skupili się na zwiększeniu efektywności ogniw paliwowych, uzyskaniu lepszych osiągów, poprawie trwałości i udoskonaleniu sposobu magazynowania paliwa.

Zwiększenie wydajności ogniw paliwowych, redukcja zużycia wodoru i optymalizacja kluczowych komponentów sprawiły, że zasięg nowego modelu ma wynieść 800 km na jednym tankowaniu (cykl NEDC). To o 200 km więcej, niż w przypadku poprzednika. Zwiększono również maksymalną moc do 163 KM (+ 20%).

W samochodzie zastosowano trzy jednakowej wielkości zbiorniki wodoru zamiast dwóch różnych rozmiarów, co zmniejsza masę własną pojazdu. Ponadto osiągnięto lepszą pojemność grawimetryczną zbiorników (masa wodoru na masę zbiornika). Ulepszono także parametry rozruchu samochodu w niskich temperaturach. Nowy model może pracować nawet przy -30 stopni Celsjusza.

Zaprezentowane w Seulu auto na wodór nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Na tę chwilę to po prostu „next generation FCEV”. Nowy model typu SUV pojawi się już oficjalnie na początku przyszłego roku w Korei, a następnie w Ameryce Północnej i wybranych krajach Europy. Niewykluczone, że Hyundai zasilany ogniwami paliwowymi będzie oferowany także w Chinach.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Kolejny Hyundai na wodór (slajd 1 z 5)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego