Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Lamborghini Aventador: 5 lat i 5 tys.

27 mar 16 20:41

W Sant’Agata wyprodukowano już pięć tysięcy egzemplarzy sportowego modelu Aventador. To nowy rekord włoskiego producenta.

Udostępnij
0
Skomentuj
Jubileuszowy Lamborghini Aventador Jubileuszowy Lamborghini Aventador Foto: Lamborghini / Auto Świat

Lamborghini jest wciąż małym producentem, który produkuje drogie auta sportowe. Odnosi sukcesy rynkowe. Nie musi się martwić o swoja przyszłość, bo nad tym czuwa koncern Volkswagena, którego jest częścią.

Niedawno nastąpiła wymiana najważniejszego człowieka Lamborghini. Stephana Winkelmanna zastąpił były szef zespołu Scuderia Ferrari, Stefano Domenicalli. Swoje odejście były szef mógł świętować 25 marca 2016 r., gdy z taśmy produkcyjnej zjechał 5 000 Aventador. Tyle egzemplarzy wyprodukowano w ciągu pięciu lat, a więc od chwili debiutu w Genewie. Warto przypomnieć, iż poprzednik Murciélago w latach 2001-2010 wyprodukowany został w liczbie 4099 egzemplarzy.

Lamborghini Aventador napędzany jest 12-cylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 6.5 l o mocy 700 KM i maksymalnym momencie obrotowym 690 Nm, współpracującym z siedmiostopniową przekładnią ISR. Auto osiąga przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 2,9 sekundy i prędkość maksymalną 350 km/h.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej