Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Mercedes klasy G: 300 tys. modeli z Grazu

19 lip 17 12:52

W zakładach Steyr w austriackim Grazu zbudowano 300-tysięczny egzemplarz Mercedesa klasy G.

Udostępnij
0
Skomentuj

Klasa G to ikona wśród pojazdów terenowych, produkowana jest w Grazu od 1979 r., czyli od 38 lat. W niektórych krajach klasa G Mercedesa sprzedawana była pod marką Puch.

Mimo że klasa G jest już wiekowym pojazdem o nienowoczesnych, kanciastych kształtach, nadal jest bardzo popularna, a to za sprawą znakomitych własności terenowych, mocnych silników i luksusowego wnętrza. W 2016 roku sprzedano ok. 20 tys. wszystkich wersji klasy G.

300-tysięczny egzemplarz klasy G to wersja G500 z silnikiem benzynowym V8, z karoserią w niebieskim metaliku (designo mauritius), z fotelami pokrytymi czarną skórą z białymi szwami ozdobnymi.

Mercedes już kilka razy w ostatnich latach zapowiadał zakończenie produkcji klasy G, jednak klienci podnosili wówczas takie larum, że firma decydowała o przedłużeniu produkcji. Najczęściej wprowadzano wówczas wersje limitowane, z ekstra wyposażeniem i najmocniejszymi silnikami (np. 63 AMG lub 65 AMG).

Według ostatnich komunikatów klasa G w obecnej wersji produkowana będzie do marca 2018 r. Potem prawdopodobnie zastąpią ją modele zbliżone do G500 4x4 kwadrat.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Mercedes klasa G: 300 tys. egz. z Grazu

Mercedes klasa G: 300 tys. egz. z Grazu

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Mercedes klasy G: 300 tys. modeli z Grazu (slajd 1 z 3)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego