Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Mercedesy bez kierowców odśnieżają lotnisko

14 lis 17 10:29

Cztery ciężarowe Mercedesy Arocsy bez kierowców odśnieżają lotnisko. Samochody poruszają się w trybie jazdy autonomicznej.

Udostępnij
0
Skomentuj

Odśnieżarki bez kierowców testowane są na terenie byłej wojskowej bazy lotniczej Pferdsfeld w Niemczech. Do testu wykorzystano cztery ciągniki siodłowe Mercedes Arocs.

Cały zestaw siodłowy ma długość 23 metry i waży 25 ton. Podstawą jest ciągnik siodłowy Arocs z napędem na wszystkie koła, z silnikiem o mocy 428 KM i momencie obrotowym 2100 Nm. Z przodu zamontowany jest 3-częściwy pług śnieżny o długości 8metrów, kierowany hydraulicznie. Z tyłu zamocowana jest zamiatarko-zdmuchiwarka, czyli szczotka zamiatająca i dmuchawa – napędzane są osobnym silnikiem spalinowym.

Pojazdy komunikują się ze sobą elektronicznie. Osoba, która kieruje takim konwojem, wybiera jeden pojazd prowadzący i steruje nim, a pozostałe wykonują podobne czynności. Pełna wymiana danych między pojazdami V2V (Vehicle-to-Vehicle) następuje w czasie rzeczywistym, co 0,1 sekundy.

Zautomatyzowany zestaw samochodów odśnieżających składa się z 4 pojazdów, można go jednak rozbudować do 14 pojazdów, które będą poruszały się autonomicznie i komunikowały ze sobą.

Tak duże zestawy odśnieżarek potrzebne są m.in. na dużych lotniskach – np. na lotnisku we Frankfurcie podczas opadów śniegu konieczne jest oczyszczenie pasa o szerokości 60 metrów podczas jednego przejazdu konwoju oczyszczarek. Konieczne jest do tego 14 pojazdów.

Oprócz lotnisk zestawy autonomicznych oczyszczarek można wykorzystywać na autostradach, dużych parkingach, placach itp.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej
Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Mercedes: autonomiczne odśnieżarki

Do testu wykorzystano 4 ciągniki siodłowe Mercede Arocs wyposażone w 8-metrowe pługi z przodu i zamiatarko-zdmuchiwarki z tyłu

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Foto: Mercedes-Benz / Auto Świat

Mercedesy bez kierowców odśnieżają lotnisko (slajd 1 z 7)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego