Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Motoclassic Wrocław 2016 - uczta dla koneserów

14 sie 16 17:32

Zamek Topacz pod Wrocławiem już po raz 6. stał się miejscem spotkania miłośników klasycznej motoryzacji.

Udostępnij
0
Skomentuj

W weekend 13-14 sierpnia na 50-hektarowym terenie wokół Zamku stanęło ok. 300 zabytkowych pojazdów. Na zamkowym dziedzińcu wystawiono najstarsze pojazdy – wśród nich nawet stuletnie. W zamkowym muzeum przyciąga wystawa luksusowych pojazdów sportowych – zorganizowano ją z Gran Turismo Expo w Poznaniu.

Jak co roku wielkim zainteresowaniem cieszą się pojazdy z tzw. demoludów, czyli wyprodukowane w krajach socjalistycznych. Są wśród nich polskie Syreny, Warszaw, Mikrusy, niemieckie Wartburgi i Trabanty, rumuńskie Dacie, radzieckie Wołgi, czeskie Skody.

Można również podziwiać rzadko w Polsce spotykane brytyjskie Jenseny – w Topaczu Jensen Owners Club świętuje 50-lecie modelu Jensen Interceptor.

Auta ze swoich zbiorów prezentują również członkowie Rolls-Royce Enthusiast Club.

Porsche sprowadziło z Muzeum w Stuttgarcie 3 egzemplarze kultowego modelu 959, prezentowane są także nowe modele tej firmy.

Jak co roku w Topaczu wystawiane są także zabytkowe motocykle i pojazdy militarne.

Atrakcją dla widzów MotoClassic Wrocław sa próby sprawnościowe klasyków na torze oraz konkurs elegancji – właściciel zabytkowych aut prezentują je występując w strojach z epoki, z której pochodzi ich pojazd.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Motoclassic Wrocław 2016 - uczta dla koneserów (slajd 1 z 28)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego