Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Raport: najdroższe OC dla młodych, najtańsze dla osób w związkach małżeńskich

12 paź, 12:00

Jeśli masz żonę albo męża to dla ubezpieczycieli jesteś najmniej ryzykownym klientem i zapłacisz najmniej za polisę OC. Z kolei firmy nadal najmniej zaufania mają do kierowców poniżej 25 roku życia. Mimo tego ubezpieczenie dla tych ostatnich staniały najbardziej w III kwartale 2018 roku.

Udostępnij
0
Skomentuj
Dobra polisa OC, to tania polisa Dobra polisa OC, to tania polisa Foto: Auto Świat
  • Choć w III kwartale 2018 r. najwięcej za ubezpieczenie OC kolejny już raz płacili młodzi kierowcy, to obniżka cen w ich przypadku była największa spośród wszystkich grup wiekowych
  • Kierowcy do 25. roku życia płacili blisko o 15 proc. mniej za polisę niż przed rokiem

Na początek dobra wiadomość – polisy OC nadal tanieją. Trzeci kwartał 2018 r. to kolejny okres, w którym składki obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej zmalały. Obniżki cen dotyczyły kierowców w każdym wieku. Według najnowszego raportu porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl, najwięcej zyskali kierowcy młodzi.

Najwyższe ceny i największe obniżki

Foto: Rankomat.pl

Ubezpieczyciele od lat najwyższe ceny OC oferują młodym kierowcom. Nie inaczej było w III kwartale 2018 r. Osoby w grupie wiekowej 18-25 lat płaciły za polisę 1709 zł, czyli aż 133 proc. więcej od średniej ceny w kraju. Jednocześnie to właśnie w przypadku tych kierowców odnotowany został największy spadek cen w porównaniu z rokiem poprzednim – aż 14,6 proc.– wynika z danych rankomat.pl.

Na najniższe ceny mogli liczyć najbardziej doświadczeni kierowcy, po 55. roku życia. Obniżki dla tej grupy nie były jednak największe (-10 proc.). Kierowcy z pozostałych grup wiekowych również płacili za OC mniej niż przed rokiem.

Masz męża/żonę? Zapłacisz najmniej

Cena OC a stan cywilny Cena OC a stan cywilny Foto: Rankomat.pl

W III kwartale 2018 r. na najniższe ceny OC mogły liczyć osoby w związkach małżeńskich (649 zł). Obniżka w ich przypadku była jednak najniższa i wyniosła -9,7 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Choć najwięcej za polisę płacili kawalerowie i panny, to właśnie w ich przypadku odnotowany został największy spadek cen (-16,1 proc.).

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej