Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Niemieckie koncerny motoryzacyjne wypłacą po 3 tys. euro właścicielom diesli

8 lis, 17:05

Podczas czwartkowych rozmów niemieckich koncernów motoryzacyjnych z ministrem transportu Niemiec Andreasem Scheuerem osiągnięto kompromis w sprawie udzielenia pomocy właścicielom starszych diesli. Firmy wypłacą im po 3 tys. euro i częściowo sfinansują modernizację silników.

Udostępnij
0
Skomentuj
Kalifornia podała do sądu koncerny samochodowe z powodu emisji spalin Kalifornia podała do sądu koncerny samochodowe z powodu emisji spalin Foto: Auto Świat

Volkswagen i Daimler zgodzili się wspomóc finansowo modernizację starych diesli. Minister Scheuer jednocześnie poinformował, że BMW wciąż odmawia przystąpienie do programu. Jednak wszyscy trzej producenci zadeklarowali przeznaczenie środków na różne działania pomocowe, w tym zachęty handlowe, których celem jest przekonanie klientów do kupowania nowszych pojazdów, które mają niższą emisję. Chodzi tu między innymi o premię za wymianę starszego samochodu dieslowskiego na nowy, spełniający aktualne normy emisji spalin. Oferta dotyczy 15 niemieckich miast, w których poziom zanieczyszczenia powietrza tlenkami azotu jest szczególnie wysoki.

„Volkswagen, Daimler i BMW dbają o to, aby ich klienci mogli nadal pozostać mobilni” - powiedział Scheuer dziennikarzom po zakończonym spotkaniu. Minister jednocześnie namawiał zagranicznych konkurentów, w tym Fiata i PSA, do tego, by przyłączyli się do akcji.

Podczas gdy Andreas Scheuer i szefowie samochodowych koncernów dyskutowali, jak przeciwdziałać zanieczyszczeniom, sąd orzekł, że kolejne dwa niemieckie miasta, Kolonia i Bonn, powinny wprowadzić zakaz wjazdu dla aut z silnikami Diesla niespełniającymi najnowszych norm emisji spalin. Wyrok został wydany po złożeniu skargi przez instytucje działające na rzecz środowiska, które domagały się działań mających na celu obniżenie emisji dwutlenku węgla. Jak już wcześniej informowaliśmy, zakazy wjazdu starszych samochodów z silnikami Diesla do różnych stref niemieckich miast obowiązują lub będą wkrótce obowiązywać w Hamburgu, Stuttgarcie, Frankfurcie nad Menem, Bonn, Kolonii i Berlinie. Zakazy mogą obejmować nawet auta produkowane do 2015 roku.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej