Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy Mercedes klasy G: pierwsze zdjęcia bez kamuflażu

5 sty, 11:47

Oto Mercedes klasy G bez kamuflażu, bez osłon i maskowań. Zdjęcia „wyciekły" przed planowaną światową premierą nowej klasy G na salonie w Detroit (14-28 stycznia 2018).

Udostępnij
0
Skomentuj

Gdy spojrzymy na zdjęcia nowej klasy G bez zamaskowań, od rozu zauważymy, że nowe auto z zewnątrz jest bardzo podobne do poprzedniego modelu. „Kanciak" pozostał „kanciakiem", tylko odrobinę zaokrągliły się krawędzie i przód auta. I tak właśnie ma być!

Klienci zainteresowani klasą G Mercedesa nie oczekują awangardowych kształtów karoserii. Co innego wnętrze – w nowej klasie G uległo gruntownej zmianie, wprowadzono tam m.in. dwa duże ekrany o średnicy 12,3 cala, jak w klasach E i S. Wyższy jest też komfort jazdy, ale bez utraty zdolności terenowych.

Mercedes klasy G to ikona pojazdu terenowego – zbudowana na ramie, wyposażona w 3 blokady mechanizmu różnicowego gwarantuje dużą dzielność w terenie. Prześwit między osiami wynosi 241 mm, głębokość brodzenia – 70 cm. Auto wyposażone jest w nową skrzynię automatyczną 9-biegową 9G-Tronic.

Nowa klasa G ma stały napęd na 4 koła, przy czym 40 proc. momentu obrotowego kierowane jest na koła osi przedniej, a 60 proc. na koła osi tylnej.

Mercedes klasy G produkowany jest od 1979 r. w zakładach w Grazu (Austria). Nowy model, tak jak poprzednie, musiał przejść test Schockla – to góra o wysokości 1445 m niedaleko Grazu, na którą klasa G musi bez problemu wjechać. Trasa testowa ma 5,6 km długości, nachylenia dochodzą do 60 proc., a boczne – do 40 proc. Podczas badań terenowy Mercedes pokonał tam 2 tys. kilometrów.

W galerii zdjęcia zamaskowanego Mercedesa klasy G podczas jazd w trudnym terenie oraz pierwsze zdjęcia klasy G bez zamaskowań.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej