Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Nowy samochód – płać abonament zamiast kupować

10 sie 17 00:00

Czasy się zmieniają, podejście do samochodów także. Dziś dla coraz większej liczby osób od posiadania ważniejsza jest możliwość użytkowania samochodu. Dla nich powstały oferty finansowania jak w abonamencie. Na czym to polega?

Udostępnij
0
Skomentuj
Nowy samochód – płać abonament zamiast kupować Nowy samochód – płać abonament zamiast kupować Foto: Skoda

Kupno nowego auta to duży wydatek. Odłożenie wymaganej kwoty może potrwać wiele czasu. Z kolei zaciągnięcie kilkuletniego kredytu wiąże się z niepewnością możliwości jego późniejszej spłaty. Tymczasem co trzy lub cztery lata możesz jeździć nowym samochodem płacąc za niego abonamencie.

W Skodzie oznacza to usługę Kredyt Niskich Rat, w której miesięczna rata za auto może być nawet dwukrotnie niższa niż w przypadku tradycyjnego kredytu samochodowego. Np. model Citigo możesz mieć już za 369 zł miesięcznie. Kusząca propozycja, prawda? Ten samochód w bazowej wersji wyposażenia z silnikiem 1.0 MPI 60 KM kosztuje w salonie prawie 37 tys. zł.

Warunki dopasujesz pod siebie

Tak niską ratę uzyskasz przy stosunkowo dużym wkładzie własnym (25%) i umowie na 24 miesiące. Opłatę wstępną można jednak dostosować do własnych możliwości i wymogów. Można ją nawet zredukować do zera! Duża elastyczność tyczy się również rocznego limitu przebiegu, który ustalany jest na 20, 30 lub nawet 40 tys. km.

Dla Kowalskiego i dla biznesu

To wszystko wpływa na coraz większą popularność tej nowoczesnej formy finansowania samochodu. Z danych Skody wynika, że już ponad połowa klientów korzystających z produktów Skoda Financial Services wybiera „abonament”, czyli Kredyt Niskich Rat (w marcu ich odsetek wyniósł 54%).

Z tej możliwości mogą skorzystać nie tylko klienci indywidualni, ale również firmy – te duże, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Tzw. Leasing Niskich Rat oferuje korzyści zbliżone do wspomnianego nowoczesnego kredytu (niskie miesięczne raty czy brak wkładu własnego), a dodatkowo umożliwia wykorzystanie podatkowych atutów leasingu operacyjnego.

Foto: Skoda

Ty decydujesz

Po upływie terminu obowiązywania umowy klient może podjąć decyzję co dalej stanie się z użytkowanym przez niego autem. Może je zwrócić do dealera i rozpocząć procedurę od nowa lub zapłacić pozostała kwotę i stać się jego właścicielem. Przy zwrocie pojazdu należy tylko pamiętać, że musi być on w bardzo dobrym stanie. Za wszelkie uszkodzenia trzeba będzie dopłacić.

Wynajem długoterminowy jest atrakcyjną ofertą dla osób chcących co kilka lat jeździć fabrycznie nowym samochodem. W tym przypadku nie martwisz się o stan techniczny pojazdu i jego późniejszą odsprzedaż, jak w przypadku własnego samochodu. Nie musisz tez pamiętać o jego aktualnym ubezpieczeniu, a także ponosić kosztów jego serwisowania. Teraz przy zakupie Skody Citigo w standardzie oferowany jest pakiet przeglądów na 4 lata (do 60 000 km).

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej