Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Od 3 listopada państwo przejmuje zarządzanie płatnymi drogami

2 lis, 09:17

Już od jutra zarządzanie nad systemem płatnych dróg w Polsce od firmy Kapsch przejmie państwo, a dokładnie Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Co to oznacza dla kierowców?

Udostępnij
0
Skomentuj
Pobór opłat Pobór opłat Foto: GITD

Zmiana operatora wynika z ustawy z 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw. GITD staje się nowym poborcą opłat na państwowych autostradach i płatnych drogach krajowych, ale zasady użytkowania systemu i sposób pobierania opłat pozostają takie same.

Dotychczasowe umowy pozostają wiążące, więc zmiana nie oznacza żadnych niedogodności dla użytkowników, w tym tych korzystających z elektronicznego sposobu płatności (viaAuto i viaToll). Nie trzeba też będzie wymieniać urządzeń pokładowych, a zgromadzone środki na kontach użytkowników nie przepadają.

Uwaga na trudności w okresie przejściowym!

Trzeba się jednak liczyć z pewnymi trudnościami w czasie zmiany operatora. W dniach 2-3 listopada w godz. 21.00-6.00 planowana jest przerwa techniczna. Ma nie mieć wpływu na naliczanie opłat za przejazd, ale aktualizacja danych o transakcjach może nastąpić z opóźnieniem. To nie jedyna niedogodność. Na stronie internetowej viaToll zamieszczono informację, że w tym czasie niedostępne będą Panel Obsługi Klienta, aplikacja mobilna, możliwość sprawdzania stanu salda przez SMS, doładowanie konta online i w punktach obsługi klienta oraz rejestracja wstępna przez stronę internetową.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej