Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Okolicznościowa wersja Mini Coopera S z okazji ślubu księcia Harry-ego

16 maja, 11:34

Mini z okazji królewskiego wesela stworzyło okolicznościowy egzemplarz Coopera S w wersji hatchback. Powstanie tylko jeden egzemplarz, który trafi na aukcję, a środki z jego sprzedaży trafią w całości na cele charytatywne.

Udostępnij
0
Skomentuj

Mini, którego właścicielem od wielu lat jest niemieckie BMW, ostatnio dość mocno utożsamia się z Wielką Brytanią. W najnowszym poliftingowym hatchbacku motyw brytyjskiej flagi pojawi się w kilku widocznych miejscach, m.in. na desce rozdzielczej, fotelach, kołach i w tylnych lampach.

Teraz do podkreślenia brytyjskich korzeni marka wykorzystała również królewski ślub, tworząc specjalną edycję Coopera S w wersji hatchback. Powstanie wyłącznie jeden egzemplarz okolicznościowej wersji M&H, jednak nie będzie on prezentem dla księcia Harry'ego i Meghan Markle, ale trafi na aukcję charytatywną organizacji The Children's HIV Association. Wpływy ze sprzedaży samochodu w całości zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Biały Mini ma specjalną niebiesko-czerwoną naklejkę pokrywającą dach, który ma łączyć Union Jack i flagę USA. Wskaźniki samochodu pokazują inicjały "M" i "H", a po otwarciu drzwi na ziemi wyświetla się napis „Just Married”. Auto ma standardowy 2,0-litrowy silnik benzynowy z wersji Cooper S. Cena wywoławcza to niecałe 23 000 funtów, czyli ok. 112 tys. zł.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej