Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Pirat na motocyklu zdobył 29 punktów w kilka minut

13 wrz, 17:25

Jechał po Lesznie z prędkością 116 km/h, przeganiał pieszych na przejściu i przejeżdżał na czerwonym świetle. To tylko kilka wykroczeń, jakie zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora w trakcie kilku minut jazdy 24-letniego motocyklisty.

Udostępnij
0
Skomentuj
Policja w akcji Policja w akcji Foto: Policja / Auto Świat

W centrum Leszna policjanci w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator zauważyli motocykl poruszający się z dużą prędkością. Mężczyzna pędził przez  miasto 116 km/h. To jednak nie jedyne jego wykroczenie. W pewnym momencie motocyklista zjechał na pas przeznaczony dla lewoskrętów, gdzie na sygnalizatorze wyświetlane było czerwone światło. Mimo tego kierowca postanowił jednak pojechać na wprost, gdzie przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła kobieta i mężczyzna. Przechodnie zmuszeni byli uciekać z pasów, aby uniknąć kolizji z motocyklem. Chwilę później policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Leszna.

Młody kierowca odpowie za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu dla pieszych, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 46 km/h, za jazdę na czerwonym świetle oraz za niestosowanie się do strzałki kierunkowej. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje, na jak długo 24-latek zostanie pozbawiony uprawnień oraz jaką wymierzy mu karę za kumulację czterech wykroczeń. Pewne jest to, że po uprawomocnieniu się wyroku na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

Źródło: Policja

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej