Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Polestar: debiut nowej marki w Genewie

Wśród wystawców w Genewie pojawiła się nowa firma – Polestar. To odrębna marka utworzona przez Volvo, która produkować będzie auta hybrydowe i elektryczne.

Udostępnij
0
Skomentuj

Polestar (Gwiazda polarna) wystawiła swoje pierwsze auto – sportowe coupe z napędem hybrydowym i imponującymi osiągami. Auto ma 4,5 metra długości, nadwozie wykonano z włókien węglowych.

Napęd hybrydowy może zaimponować każdej sportowej marce – silnik spalinowy współpracuje z dwoma motorami elektrycznymi, spalinowy napędza koła przednie, a motory elektryczne – tylne. Moc łączna napędu hybrydowego wynosi 600 KM, a moment – dzięki silnikom elektrycznym – jest gigantyczny, wynosi 1000 Nm. Polestar może przejechać, korzystając tylko z napędu elektrycznego, ok. 150 km.

Produkcja sportowej hybrydy Polestar 1 rozpocznie się w połowie 2019 roku w Chinach. Wszystkie auta tej marki będą powstawały w Chinach – zapewne dlatego, że Chińczycy mają najlepsze baterie do aut elektrycznych i hybrydowych. Plany produkcyjne są na razie ostrożne – ok. 500 szt. rocznie.

Ciekawostką jest fakt, że Polestar nie będzie sprzedawany, tylko wynajmowany, a użytkownik będzie uiszczał stałą miesięczną opłatę za korzystanie z auta i za wynajem baterii.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej