Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Policja szuka świadków szaleńczej jazdy złotego Lexusa z Warszawy

11 cze, 16:19

Już w marcu pisaliśmy o szaleńcu ze złotego Lexusa, który terroryzował innych kierowców i przechodniów na warszawskich ulicach. Co chwilę do sieci trafiły nagrana z jego wyczynami. Kierowca już jest w areszcie, ale policja szuka świadków jego bardzo niebezpiecznej jazdy.

Udostępnij
0
Skomentuj
Policja już złapała pirata drogowego Policja już złapała pirata drogowego Foto: Piotr Burchard / Auto Świat

Kierowcą złotego Leksusa uwiecznionego na nagraniach innych kierowców był 42-latek Maciej P. Mężczyzna kilka tygodni temu usłyszał pięć zarzutów i trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz policja apeluje do świadków jego wyczynów i pokrzywdzonych osób, żeby zgłaszali się na mokotowską komendę.

- Prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie Macieja P. Śledczy po raz kolejny apelują do świadków i osób, które były narażone przez kierującego lexusem na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, by zgłosiły się na policję - wyjaśnia reporterom TVN Warszawa Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy rejonowej.

Do tej pory właściciel złotego Lexusa usłyszał pięć zarzutów, w tym najpoważniejszy dotyczy jazdy pod wpływem środka odurzającego. Kolejne dotyczą niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kilku pieszych, podczas szaleńczej jazdy chodnikami.

Świadkowie i poszkodowani proszeni są o pilny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy ulicy Malczewskiego 3/5/7. Zgłaszać się można osobiście lub telefonicznie pod numerami 22 60 312 57, 22 60 392 31, ewentualnie wysyłając maila na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Źródło: TVN Warszawa

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej