Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Polska policja przesiada się do BMW! Nowe nieoznakowane radiowozy

9 sie 17 16:11

BMW 330i xDrive – już niedługo w takich samochodach funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo na krajowych drogach. Warszawski dealer BMW Auto Fus wygrał przetarg na dostarczenie polskiej policji 140 samochodów wyposażonych w wideorejestratory.

Udostępnij
0
Skomentuj
BMW serii 3 BMW serii 3 Foto: BMW

Tej jesieni do floty nieoznakowanych policyjnych radiowozów zaczną trafiać nie Volkswageny Passaty czy Skody Superb, a BMW serii 3. Krajowa Izba Odwoławcza 2 sierpnia odrzuciła odwołania pozostałych oferentów.

Modele w specyfikacji 330i xDrive będą sedanami wyposażonymi w dwulitrowe silniki z turbodoładowaniem o mocy 252 KM, ośmiostopniowe automatyczne skrzynie biegów i napęd na 4 koła. Według danych producenta, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,8 s, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Na pokładzie znajdą się nowoczesne wideorejestratory wykroczeń Videorapid 2A polskiej firmy Zurad.

W ocenie ofert przetargowych Komenda Główna Policji brała pod uwagę przede wszystkim cenę, moc i pojemność silnika (ok. 245 KM, przynajmniej 2 litry), przyspieszenie 0-100 km/h (minimum 7 s) oraz prędkość maksymalną samochodu (powyżej 210 km/h). Kolejnymi wymogami dla potencjalnych radiowozów były: czterodrzwiowe nadwozie o długości nie mniejszej niż 4630 mm, rozstaw osi wynoszący 2700 mm, napęd 4x4 i „automat”. Wszystkie warunki spełnia oczywiście BMW serii 3, ale chyba nikt nie mógł przypuszczać, że model marki premium okaże się najtańszą ofertą.

BMW serii 3 BMW serii 3 Foto: BMW

„Zgodnie ze specyfikacją przetargu, pierwsze pojazdy BMW zostaną dostarczone Policji do 30 listopada 2017 roku. Całość zamówienia zostanie zrealizowana do 26 października 2018 roku. Współpraca z podmiotami administracji państwowej jest istotnym elementem strategii biznesowej BMW Group Polska. Sprzedaż samochodów Policji wpisuje się w szerszą strategię flotową marki i jest kontynuacją zeszłorocznych sukcesów na tym polu. W kwietniu 2016 roku wygraliśmy przetarg na dostarczenie pojazdów dla Biura Ochrony Rządu, w tym przypadku były to BMW 750Li xDrive. Kontrakt z polską Policją jest zatem kolejnym przykładem, że jesteśmy wiarygodnym partnerem także dla instytucji państwowych, które mogą współpracować z markami premium. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu marki BMW do każdego klienta i dostosowanie oferty do jego potrzeb oraz możliwości” - powiedział Piotr Fus, wspólnik w BMW Auto Fus.

BMW 330i xDrive odpowiada warunkom przedstawionym w przetargu i pozwoli naszym funkcjonariuszom skutecznie odpowiedzieć na wyzwania, które stawia przed nimi codzienna służba. Są to samochody o świetnych właściwościach jezdnych, bezpieczne i mają opinię aut, na których kierowcy mogą polegać w każdy warunkach – skomentował podkom. Robert Opas z Wydziału Prasowego KGP.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej