Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Polskie fotoradary tracą homologację! CANARD usuwa już urządzenia z masztów

5 lis, 10:07

CANARD ma spory problem – nie podpisał jeszcze umowy serwisowej na ponad połowę fotoradarów rozmieszczonych na polskich drogach, a urządzeniom kończą się homologacje. To oznacza, że trzeba będzie je usunąć z masztów. Z dróg zniknęły już pierwsze fotoradary.

Udostępnij
0
Skomentuj
Kierowcy kontra fotoradary - raport NaviExpert Kierowcy kontra fotoradary - raport NaviExpert Foto: Auto Świat

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które zajmuje się obsługą fotoradarów, musi usuwać te urządzenia z masztów, bo skończył im się okres, na który je zalegalizowano. Na razie z dróg zniknęło kilka „przeterminowanych” urządzeń. To jednak dopiero początek „czyszczenia” ulic, bo homologacja kończy się 253 fotoradarom – to ponad połowa wszystkich urządzeń, jakie działają w kraju.

Jak informuje portal brd24.pl, problem dotyczy fotoradarów Fotorapid CM firmy ZURAD. Urządzenia te muszą niebawem przejść serwis, aby można je było ponownie zalegalizować. Bez tego nie będą mogły legalnie mierzyć prędkości. Problem w tym, że CANARD, który zarządza siecią krajowych fotoradarów, nie ma jeszcze podpisanej umowy serwisowej, dzięki której można by dokonać odpowiednich zmian.

CANARD poinformował już, że musiał wyłączyć dziewięć urządzeń. Zarządca przewiduje, że stosowne umowy na naprawy i legalizację zostaną podpisane dopiero z końcem listopada, ale termin ten jeszcze nie jest potwierdzony.

Jak dowiedział się portal brd24.pl, wiele z fotoradarów Fotorapid CM ZURAD straci legalizację przed planowanym wyłonieniem firmy serwisującej, a to oznacza, że urządzenia te mogą zostać niebawem wyłączone.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej