Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Posłanka PO walczy z radarami straży miejskiej, których… nie ma

9 kwi, 09:59

Bożena Kamińska złożyła interpelację w sprawie fotoradarów wykorzystywanych przez straż miejską. Kłopot w tym, że ta służba od dwóch lat nie może korzystać z tych urządzeń. Jak zauważył serwis BRD24.pl, posłanka PO najwyraźniej zagubiła się w czasie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Mandat z fotoradaru: jakie masz prawa? Mandat z fotoradaru: jakie masz prawa? Foto: Auto Świat

Jednym z uprawnień posłów jest składanie interpelacji, czyli zapytań kierowanych do różnych urzędów. Posłanka PO Bożena Kamińska skorzystała z tej możliwości i złożyła interpelację do ministra infrastruktury, ostro krytykując wykorzystywanie fotoradarów przez straż miejską. Problem w tym, że już dwa lata temu Sejm przegłosował ustawę zakazującą straży miejskiej wykorzystywanie fotoradarów. Za ustawą tą głosowała zresztą m.in. posłanka Bożena Kamińska. Warto dodać, że w lutym tego roku posłanka wysłała podobne zapytanie do ministra spraw wewnętrznych i administracji, zwracając m.in. uwagę na to, że „straże miejskie dokonują pomiarów z ukrycia i niekoniecznie w miejscach szczególnie niebezpiecznych”.

Przypomnijmy, że obecnie obsługa wszystkich zautomatyzowanych urządzeń do pomiarów prędkości jest w gestii Inspekcji Transportu Drogowego, z kolei kontrole prędkości na drodze dokonywane są przez policję. Ta interpelacja to kolejny dowód na to, że nasi posłowie często nie mają pojęcia o tym, nad czym pracują. Wielka szkoda, że dotyczy to również tak ważnych spraw, jak bezpieczeństwo na drogach.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej