Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Protest policji dotkliwy dla budżetu

19 paź, 10:49

Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na interpelację poselską Marka Wójcika ujawniło, ile do tej pory skarb państwa stracił na proteście policjantów. Funkcjonariusze od 10 lipca br. dużo rzadziej wystawiają mandaty karne, zamiast nich stosują pouczenia.

Udostępnij
0
Skomentuj
Mandat karny Mandat karny Foto: Piotr Czypionka / Auto Świat

Akcja ma wymierne skutki na państwowe finanse. W sierpniu 2018 roku policja wystawiła w sumie 74 002 mandaty karne. Dla porównania w tym samym okresie 2017 roku było ich aż 455 035! Tak ogromne różnice, z wyjątkiem lipca, kiedy rozpoczęto protest, nie zdarzały się w poprzednich miesiącach.

To oczywiście negatywnie przekłada się na wpływy do państwowej kasy. W sierpniu br. mandaty karne przyniosły dochody na poziomie 17 526 737 zł. W sierpniu 2017 roku wpływy z tego tytułu zasiliły budżet o kwotę 63 083 415 zł.

Policjanci walczą o lepsze warunki służby, wyższe pensje i przywrócenie dawnego systemu emerytalnego.

Poleć
Udostępnij
0

Zobacz również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej