Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Samochody z demoludów

3 paź 13 17:41

Samochody z krajów socjalistycznych - kiedyś pożądane i trudne do zdobycia, dziś zapomniane, często wyśmiewane, budzą zainteresowanie tylko kolekcjonerów. Jak wyglądały, jakie miały osiągi? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi w książce inżyniera Zdzisława Podbielskiego „Samochody osobowe krajów socjalistycznych".

Udostępnij
0
Skomentuj

Autor jest znaną osobą w światku motoryzacyjnym. Zawodowo zajmował się badaniami pojazdów, a z pasji do motoryzacji pisał książki. Napisał ich blisko 30! Najnowsza, wydana nakładem Wydawnictw Komunikacji i Łączności przedstawia auta osobowe produkowane w Polsce, Związku Radzieckim, Rumunii, Czechosłowacji, NRD i Jugosławiiod zakończenia II wojny światowej do lat 80. XX wieku.

Opisane zostały zarówno auta popularne, jak np. Trabanty, Wartburgi, Skody, Moskwicze, Łady czy Zaporożce, jak również rzadziej spotykane w Polsce Zastwy, rumuńskie Aro, czy czeskie Tatry.

Duża część książki poświęcona jest polskiej motoryzacji. Autor opisał szczegółowo Warszawy, Syreny, Polskie Fiaty 125p i 126p, Polonezy, a także Mikrusy oraz Tarpany. W książce nie znajdziemy informacji na temat prototypów i krótkich serii - być może autor zostawił ten temat na inną publikację.

Poleć
Udostępnij
0

Przeczytaj również:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej