Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Seat i VW: lepiej nie korzystajcie ze środkowego siedzenia

16 maja, 17:21

Błąd konstrukcyjny może mieć poważne konsekwencje. Seat i Volkswagen muszą przekonstruować układ tylnego pasa bezpieczeństwa, którego klamra może się wypiąć w trakcie jazdy.

Udostępnij
0
Skomentuj
Starcie minimalistów: Nissan Micra kontra VW Polo Starcie minimalistów: Nissan Micra kontra VW Polo Foto: Auto Bild
  • Istnieje ryzyko wypięcia lewego pasa bezpieczeństwa np. podczas mocniejszego skrętu lub manewru zawracania
  • Problem z wypinającymi się pasami bezpieczeństwa dotyczy nowych modeli Seata (Arona i Ibiza) oraz Volkswagena Polo obecnej generacji
  • Akcja serwisowa ma się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych tygodni. Do tego czasu obie firmy zalecają, aby unikać korzystania ze środkowego siedzenia tylnej kanapy

Nowym Volkswagenem Polo oraz Seatami Arona i Ibiza lepiej podróżować w czwórkę aniżeli w piątkę. Obaj producenci zalecają swoim klientom, aby do czasu przeprowadzenia akcji naprawczej nie korzystali ze środkowego siedzenia tylnej kanapy. Wszystko z powodu błędu konstrukcyjnego, na skutek którego podczas jazdy z pięcioma pasażerami może dojść do przypadkowego zwolnienia zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa.

Volkswagen Polo Volkswagen Polo Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat

Problem z pasami bezpieczeństwa odkryli dziennikarze fińskiego magazynu motoryzacyjnego Tekniikan Maailma. W trakcie testu z kompletem pasażerów okazało się, że pas wypina się, gdy nastąpi np. gwałtowna zmiana pasa ruchu (np. w celu ominięcia przeszkody). Wówczas, gdy dolna część zamka środkowego pasa opiera się o przycisk w drugim zamku, to następuje wypięcie lewego pasa bezpieczeństwa. Na tym nie koniec problemów. Testujący wykazali, że można także przypadkowo wypiąć zablokowany pas, kiedy ten jest skręcony.

Seat i Volkswagen już przygotowują się do akcji naprawczej. Obie firmy poinformowały, że odpowiednie rozwiązanie techniczne zostało już przekazane do stosownych urzędów w calu oceny.  Sama akcja serwisowa ma zaś się rozpocząć w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Seat Ibiza Seat Ibiza Foto: Auto Bild
Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej