Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Elektryczne buggy od Skody

22 cze 17 10:57

Każdego roku uczniowie szkoły zawodowej Skody projektują i budują swój własny samochód. Po ukończeniu trzech udanych projektów w poprzednich latach, tym razem zdecydowali się stworzyć elektryczne buggy nazwane Element.

Udostępnij
0
Skomentuj

Na zbudowanie tego niepowtarzalnego modelu, 17 i 18-letni uczniowie poświęcili ponad półtora tysiąca roboczogodzin, co najlepiej ukazuje ich zapał do pracy. Zbudowanie własnego samochodu jest nie tylko wielką atrakcją dla uczniów, ale i reklamą dla działań Skody, która poprzez prowadzoną przez siebie szkołę wspiera najlepszych, przyszłych inżynierów w Czechach.

Skoda Element bazuje na seryjnym modelu Citigo. Jak przystało na plażowe buggy, nie ma on drzwi, okien, a liczbę miejsc siedzących ograniczono do dwóch przednich. Pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 82 KM. Uczniowie całkowicie przeprojektowali także kabinę.

Prace nad projektem zaczęły się jesienią 2016 roku od pierwszych szkiców. Od stycznia tego roku młodzi ludzie z różnych specjalizacji pracowali nad samochodem nie tylko nad kartkami papieru i komputerami, ale również przy podnośnikach, spawarkach i skrawarkach. Obcięcie dachu wymusiło przeprojektowanie boków samochodu i zbudowanie pokrywy bagażnika. Najtrudniejszym zadaniem było stworzenie poszczególnych części karoserii.

Czekamy na wasze opinie o Skodzie Element. Możecie je zamieścić w komentarzach.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej