Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Skoda Vision E – SUV pod napięciem

29 mar 17 14:01

Podczas salonu samochodowego w Szanghaju (19-28 kwietnia) Skoda pokaże światu model Vision E. Koncepcyjny SUV zapowiada początek stosowania elektrycznego napędu w gamie czeskiej marki.

Udostępnij
0
Skomentuj

Skoda Vision E jest modnym, atrakcyjnym SUV-em w stylu coupe, ale nie to jest w tym przypadku najważniejsze. Bardziej istotny jest fakt, że jest to pierwsza Skoda w historii napędzana wyłącznie energią elektryczną (wyposażona w dwa silniki elektryczne). Według zapewnień producenta, zasięg pojazdu na pełnych bateriach wynosi 500 km. Napęd przenoszony jest na 4 koła.

Skoda patrzy w przyszłość, więc studyjny Vision E jest nie tylko elektryczny, ale również w części autonomiczny. Samochód potrafi samodzielnie poruszać się w korkach, przejść na autopilota na drogach szybkiego ruchu, przeprowadzać manewry wyprzedzania, samodzielnie szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a następnie parkować i wyjeżdżać z miejsca postojowego.

Elektryfikacja Skody rozpocznie się w 2019 roku od wprowadzenia modelu Superb z napędem hybrydowym typu plug-in. W 2020 roku przedstawiony zostanie pierwszy model marki z napędem w pełni elektrycznym. Do 2025 roku Skoda ma oferować pięć samochodów z napędem elektrycznym w różnych segmentach rynku, zapewne znajdzie się wśród nich auto wywodzące się z koncepcyjnego SUV-a Vision E.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej