Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Sześć nowych inwestycji drogowych – ważne dla wschodniej Polski

8 sie, 11:34

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców wschodniej Polski, bo właśnie tam będą budowane kolejne odcinki dróg ekspresowych, które zdecydowanie ułatwią komunikację między największymi miastami tej części naszego kraju.

Udostępnij
0
Skomentuj
Budowa drogi Budowa drogi Foto: Auto Świat

Ministerstwo infrastruktury właśnie zatwierdziło realizację kolejnych sześciu odcinków dróg ekspresowych, z których pięć jest zlokalizowanych na wschodzie Polski, a jedna – na zachodzie. Ta ostatnia to długo oczekiwania obwodnica Szczecina, czyli droga S6, która ma mieć długość 51,6 km.

A co zyska wschodnia Polska? Zaczynając od północy to droga S16 z Ełku do Knyszyna o łącznej długości aż 67 km. W praktyce połączy ona Ełk i Białystok. Prace przygotowawcze do realizacji tej inwestycji mają potrwać maksymalnie do roku 2023.

Kolejny ważny odcinek to obwodnica Ostrołęki, czyli miasta, które leży na jednej z dwóch głównych tras biegnących z centralnej Polski na Mazury. Droga ta jest bardzo mocno obciążona ruchem, szczególnie podczas wakacji. Przykładowo, to najkrótsza trasa z Warszawy do Mrągowa, Mikołajek, czy Kętrzyna. Przyszła obwodnica nie będzie drogą ekspresową, ale pozwoli ominąć Ostrołękę. Ma mieć długość 12 km i układ pasów 2+1, co ułatwi wyprzedzanie.

Nowe inwestycje drogowe Nowe inwestycje drogowe Foto: Ministerstwo Infrastruktury

Następne dwie ważne drogi będą biec z Lublina. Po pierwsze to droga S12 z miejscowości Piaski (na wschód od Lublina) do Dorohuska, a więc do polskiej granicy. W ramach prac przygotowawczych będą prowadzone badania archeologicznej w pasie przyszłej drogi, zostaną też przygotowane dokumenty potrzebne do uzyskania decyzji środowiskowej. Proces ten ma się skończyć maksymalnie w 2021 roku. Również z węzła Piaski pobiegnie droga S17 w stronę przejścia granicznego w Hrebennem. Również w tym przypadku przygotowania do rozpoczęcia budowy mają się zakończyć w 2021 roku.

Ostatnim odcinkiem będzie budowa drogi S19 z Sokołowa Małopolskiego do Jasionki. Przetarg na budowę tej drogi w systemie projektuj i buduj, ma być rozpoczęty w 2020 roku, tuż po zakończeniu prac nad przygotowaniem dokumentacji.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej