Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Tesla otworzyła swój pierwszy europejski salon w Londynie

2 lip 09 00:55

Producent sporotwych samochodów z napędem elektrycznym, amerykańska firma Tesla Motors otworzyła swój pierwszy europejski salon w centrum Londynu. Kolejne maja być otwarte w Zurychu, Monachium i w Monaco.

Udostępnij
0
Skomentuj

Pierwsze przedstawicielstwo Tesla Motors poza USA znajduje się w drogiej londyńskiej dzielnicy Knightsbridge. Tutaj ma swoje przedstawicielstwo spółka H.R. Owen, która sprzedaje Ferrari i Maserati, a także Lamborghini London. Jest to także niedaleko od znanego centrum handlowego Harrods. Miejsca tego nie wybrano przypadkowo, bo właśnie tutaj można spotkać najwięcej samochodów sportowych na świecie, a pojazdy elektryczne mogą bez specjalnej opłaty wjeżdżać do centrum miasta.

Tesla zamierza w tym roku sprzedać w Europie jedynie 250 swoich samochodów, ale już wiadomo, ze ich właściciele zaoszczędza 2000 funtów na opłatach za wjazd do centrum.

Od londyńskiego przedstawicielstwa oczekuje się dalszej ekspansji. Showroom ma powierzchnię460 m2.

Cena pierwszych 250 egzemplarzy Tesla Signature Edition Roadster ustalona została na 94 tys. funtów. Za dopłatą będzie można zamówić mocniejsza wersję Roadster Sport, ale na brytyjski rynek trafi ona dopiero w przyszłym roku. Jednak producent ma już 1300 zamówień i problemów ze sprzedażą pewnie mieć nie będzie.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej

Tesla otworzyła swój pierwszy europejski salon w Londynie (slajd 1 z 2)

Reklamy
Koniec bloku reklamowego