Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Toyota i PSA zapowiadają nowe modele z Kolina

16 paź, 16:54

Obaj partnerzy są zadowoleni ze współpracy w czeskim Kolinie, ale nadchodzi czas na kolejne rozmowy i podjęcie kluczowych decyzji dotyczących przyszłości.

Udostępnij
0
Skomentuj
Trojaczki z Kolina Trojaczki z Kolina Foto: Lesław Sagan / Auto Świat

Druga generacja kolińskich trojaczków, która przeszła modernizację w 2018 r., wciąż sprzedaje się dobrze, chociaż nieco gorzej niż przed laty. W rekordowym 2009 roku łącznie wyprodukowano 330 tys. egzemplarzy, a w 2018 r. Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) zamierza wyprodukować 200 tys. aut, a więc więcej niż w poprzednim roku.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy powinna zapaść decyzja dotycząca dalszych losów trzech modeli - Citroëna C1, Peugeota 108 i Toyoty Aygo. Zarówno Toyota jak i PSA myślą o dalszej współpracy, chociaż mają odmienne zdanie na temat kolejnych modeli. Toyota chciałaby w Kolinie produkować mały crossover, a Francuzi poważnie rozważają przestawienie produkcji na mały model z elektrycznym napędem.

Obecnie Toyota Aygo z całej trójki produkowanych w Kolinie modeli cieszy się największym powodzeniem. Po przejęciu Opla francuski koncern juz zapowiedział rezygnację z dalszej produkcji modeli Klarl i Adam, co może być szansą dla następcy C1 i 108 z napędem elektrycznym.

Fabryka w Kolinie może rocznie produkować 300 tys. aut i z całą pewnością na taśmie produkcyjnej zmieściłby się jeszcze czwarty model. Ale o tym zapewne dowiemy się dopiero w drugiej połowie 2019 r.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej