Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Trwają testy udoskonalonego fotoradaru. Nie umkną mu nawet motocykliści

8 paź, 11:48

W pobliżu fotoradaru na ul. Radzymińskiej w Warszawie pojawiła się tajemnicza kamera. Dzięki niej urządzenie jest w stanie zarejestrować numery rejestracyjne z przodu, jak i z tyłu pojazdu. To nowe rozwiązanie ma się pojawić również w innych lokalizacjach, o ile testy wypadną pomyślnie.

Udostępnij
0
Skomentuj
Fotoradar z dodatkową kamerą Fotoradar z dodatkową kamerą Foto: Auto Świat

Właśnie trwają testy fotoradaru współpracującego z dodatkową kamerą. Prowadzi je Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Kamera zrobi zdjęcie tylnej tablicy rejestracyjnej, jeśli auto lub motocykl przekroczy dozwoloną prędkość i zostanie sfotografowane przez fotoradar z przodu. Dodatkowe zdjęcie może być szczególnie istotne w przypadku wspomnianych motocykli, które mają zamontowaną tylko jedną tablicę rejestracyjną z tyłu. Przyda się także w sytuacjach, w których pierwsza fotografia będzie nieczytelna.

Fotoradary zintegrowane z kamerami można już od dawna spotkać w Europie Zachodniej. Czy upowszechnią się na polskich drogach, zależy od wyników testów.

- W tej chwili testujemy urządzenie i dlatego nie mogę jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy będzie jeszcze zamontowane w innych lokalizacjach. Badamy, czy działa prawidłowo, a ponadto istotne są również aspekty prawno-formalne – powiedziała rzeczniczka GITD Karolina Wieczorek w rozmowie z TVN Turbo.

Rzeczniczka dodaje, że trzeba jeszcze chwilę poczekać na zakończenie testów. Wówczas będzie wiadomo, czy na naszych drogach pojawi się więcej tego typu urządzeń, które skuteczniej niż samodzielne fotoradary będą wyłapywać wykroczenia dokonywane przez kierowców.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 38/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. nowa Octavia i inne nowości Skody; pierwsze jazdy Fiatem 500X z silnikiem z Polski i Lexusem UX; narodziny marki Vinfast; porównanie kompaktów z benzyniakami turbo; czyszczenie wtryskiwaczy; niebezpieczne pojazdy elektryczne; VW Golf VII z drugiej ręki; Top 5 - używane auta sportowe; dodatek specjalny "Telefon w aucie".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej