Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Volkswagen Golf nr 8 na horyzoncie

24 sty, 14:02

Volkswagen oficjalnie potwierdził, że za 75 tygodni, czyli pod koniec czerwca 2019 roku, rozpocznie produkcję nowej generacji Golfa. Sam samochód, być może jeszcze w fazie koncepcyjnej, powinnismy zobaczyć znacznie wcześniej.

Udostępnij
0
Skomentuj
VW Golf po face liftingu VW Golf po face liftingu Foto: VW / Auto Świat

Światowa premiera nowego Golfa być może odbędzie się już w październiku 2018 roku podczas salonu samochodowego w Paryżu lub w marcu 2019 roku na wystawie w Genewie.

„Wprowadzenie na rynek Golfa nowej generacji, obok aut z rodziny I.D., ma dla marki największe znaczenie strategiczne. Znajdujemy się w drugiej, decydującej połowie prac nad projektem” – powiedział Ralf Brandstätter, Członek Zarządu ds. Zaopatrzenia podczas „Golf 8 Supplier Summit” zorganizowanego w Volkswagen Arena, w Wolfsburgu. Volkswagen aktywnie włącza dostawców podzespołów w proces powstawania produktu już na wczesnym etapie prac. Rywalizując między sobą firmy wnoszą do projektu nowego auta swoje pomysły dotyczące rozwiązań technicznych.

W nowe modele z rodziny Golfa niemiecka marka zainwestuje w sumie 1,8 mld euro. Karlheinz Hell, w wypadku nowego Golfa odpowiadający za współpracę wszystkich działów oraz za końcowy efekt, powiedział: „Następny Golf wprowadzi Volkswagena w erę pojazdów w pełni współpracujących ze sobą nawzajem i z otoczeniem w ramach rozszerzonych funkcji jazdy autonomicznej. Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Golf ma stały kontakt z Internetem, a dzięki swojemu cyfrowemu wnętrzu i systemom asystującym będzie wyznaczał standardy w dziedzinie łączności i bezpieczeństwa”.

Być może 8. generacja popualrnego kopmaktu Volkswagena będzie zbliżona do tej przedstawionej na poniższej wizualizacji. Więcej informacji o nowym Golfie znajdziesz tutaj.

Volkswagen Golf VIII Volkswagen Golf VIII Foto: Larsson/Auto Bild / Auto Bild

Głównym miejscem produkcji Golfa pozostanie Wolfsburg. Obecnie w głównej fabryce Volkswagena i największej w Europie powstają 2 tys. samochodów z rodziny Golfa dziennie.

Poleć
Udostępnij
0
gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 19/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. pierwsza jazda prototypem BMW serii 8, Suzuki Swift Sport i nowym Mercedesem Klasy G; Nissan Micra kontra Volkswagen Polo; testy BMW i3s, Audi A7 i Mitsubishi Space Star; instalacja LPG w hybrydzie i zasilanie gazem ziemnym; pierwszeństwo w ruchu drogowym; pierwszy test Ferrari 488 Pista; wizyta w fabryce FCA w Tychach; dodatek "Używane ekstra".

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej