Darmowe sprawdzenie VIN

Wprowadź Numer VIN
i sprawdź Historię Pojazdu

Volvo S90/V90 – bez zaskoczenia w testach Euro NCAP

30 sty 17 13:10

Volvo znane jest z tego, że bardzo dba o bezpieczeństwo drogowe. Kolejny raz potwierdziły to testy zderzeniowe, w których najnowsze modele marki - S90 i V90 - otrzymały po pięć gwiazdek.

Udostępnij
0
Skomentuj

To maksymalne oceny poziomu bezpieczeństwa od Euro NCAP. Sedan i kombi szwedzkiego producenta zostały bardzo wysoko ocenione we wszystkich punktowanych kategoriach, zarówno pod kątem ochrony biernej, jak i czynnej. Oto szczegóły.

Ogólny wynik: 5 gwiazdek

Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 95%

Bezpieczeństwo dzieci: 80%

Bezpieczeństwo pieszych: 76%

Systemy bezpieczeństwa: 93%

Wcześniej rekordowo dobrze w testach Euro NCAP wypadło Volvo XC90, które wyróżniono również dwiema nagrodami Best in Class w kategoriach: głównej i dla aut z segmentu dużych SUV-ów.

Poleć
Udostępnij
0

Polecamy także:

gazeta
W tym tygodniu w sprzedaży: Auto Świat 8/2018 już w sprzedaży, a w nim m.in. prezentacja nowej generacji Kii Ceed; pierwsza jazda nowym Audi A7 Sportback; porównanie SUV-ów z różnych stron świata; test Dacii Duster II; Hyundai Ioniq Electric w zimowych warunkach; raport - czy już czas na auta elektryczne w Polsce?; naprawiamy elektryczne szyby; poszukiwane kompakty z drugiej ręki; używane BMW serii 5 E39; nowa Toyota Land Cruiser na bezdrożach Namibii.

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej